Свеж
Помлад Учење Виножито Самогласки Магнетни Активности Учење Во Собата

Помлад Учење Виножито Самогласки Магнетни Активности Учење Во Собата

Присуството: Во магацинот
DEN 302.08

Џиновската Азбука е привлечен и креативен магнетски ресурс кој е совршен за учење на децата за препознавање букви, секвенционирање на азбуки и градење основни зборови ЗА ЦВЦ. Џиновската Азбука е совршен воведен ресурс за мали деца кои ја учат азбуката бидејќи големите букви лесно можат да се ракуваат со мали прсти и можат да помогнат во развојот на моторните вештини. Џиновската Азбука може да се користи и како фантастична помош во училницата. Големите букви се идеални за поставување на таблите на наставниците за цели часови да изгледаат, учат и да ги завршат активностите заедно. Содржи 26 магнетни букви. Возраст 3+Клучни Карактеристики : Јас : Големите букви се идеален ресурс за запознавање на малите деца со азбуката и развивање на нивните моторни вештини.ii : Големи букви идеални за користење и прикажување во училницата за групни активности Iii : Содржи 26 букви кои се кодирани во боја, согласки во сина боја и самогласки во црвена боја.iv : Буквите се магнетни и можат да се користат на која било магнетна површина.в : Идеален За водено учење и независно учење. Совршен воведен ресурс за мали деца кои ја учат азбуката. Големи букви лесно можат да се ракуваат со мали прсти. Фантастична помош во училницата доволно голема за да може да ја види целата класа.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Големина : С САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 106см / 41.73" Раглан Ракав : 32.5 см / 12.80" Должина : 70.5 см / 27.76"

Случајот со двојно слој го штити вашиот уред од потенцијално оштетување; лесни за пристап до приклучоци

Останете ладни и удобни под сонцето со оваа стилска И практична Бејзбол Капа Направено од висококвалит�

Уметник : Марко Redaellis Ubject : Animals Style : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии нек

Карактеристики : Арии подготвени да висат Вклучува сертификат за автентичност.СУБЕКТ : ABTRACT.STYLE (старо) : �

Вашиот стил на работа и организација на документи ќе бидат добри како сос кога ќе изберете морнарица! Џе

Овој прекрасен макси Со Бела Ознака се одликува со исечени раменици и странични џебови Со двојно исечен

4 Предиво Со Средна Тежина За Плетени И Капчиња Проекти Вашето најпродавано предиво со најголема тежина

Уметник : Пјер Антоан Поитаусубјект : Флоралстајл : Модерен и современо проток Тип : Галерија обвиткано п

ГО НАЈДОВ!! Меѓународно наградуваната, Вонземјанска Визија е класична игра со вонземјани...

Изберете Ја Претпочитаната Боја Без Дополнителни Трошоци! Истражете Повеќе Опции Со Кликнување на "Пов�

Донесете одлично, сигурно седење во која било модерна трпезарија, чекална или канцеларија со овој бел п�

Повод плус големина танкини дното одбор шорцеви совршен покажува вашиот доброто на пливање, сурфање, ве

Scroll