Свеж
Нантакет Амрита Цик-Цак Стипс Памук Област Килим, Мулти, 5'8'

Нантакет Амрита Цик-Цак Стипс Памук Област Килим, Мулти, 5'8'

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Нантакет Килим Колекција. Живи И Живи Преодни Стилови. Мајсторството на уметниците со влакна Во Нова Англија е прекрасно прикажано во брилијантните бои и карактеристичното ткаење На Килимите Од Областа Нантакет. Исклучителните виножита во боја се вткаени во огромен број дизајни и модели, создавајќи ги овие прекрасни изведби на ликовна текстилна занаетчиска уметност. Килимите од нантакет се рачно тафтувани за перница-меко чувство под нозете живописни дизајни. Користете Го Нантакетот во вашиот дом за енергична надградба на дизајнерот. Боја : Мулти. Големина : 5 'х 8'. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% памук. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Микрофибер Пешкир Кујна Миење Авто Автомобил Чистење Дома Миење Чиста Крпа Карактеристика : 100% сосема н

Ѕид Таписерија, Дома Цветни Печати Виси Слика Декоративни Алатки Опис : Висококвалитетен материјал, отп

Компанијата Ахгли Затворен Правоаголник Со Шема На Запирање Оди Зелена Површина Килими, 8 'х 10' Дизајнир�

Супер симпатичен костим За сирена, погоден за вашата мала принцеза! Дали имате мало девојче кое сонува д

Хартија Куќа Земете Забелешка хартија Коцка Оваа хартиена подлога е совршено со големина за бирото или

Есенски Јакни За Жени Џебен Дуксер Со Патент Долг Ракав Палта Со Средна Должина Со Еднобојна Облека Со К

Машки Прекугранични Чевли За Одмор На Плажа И Сандали Во Летни Машки сандали 42 опис : Пол : Мажи Горниот �

Уникатен и Стилски Дизајн : нашата футрола за телефон може да се пофали со уникатна и стилска шема што го

Брзо Сушење Водоотпорен Сунѓер За Сунѓер Отпорен на Пот Водоотпорен И Долготраен Ајлајнер шминка 1мл ка

Овој Костим За Пинк Мини Маус За Новороденчиња Е одличен додаток на вашата Гардероба За Костими На Дизн�

Изработена од алуминиумска легура, оваа кука за преклопување е издржлива и висока јачина, таа е добар до

Опис : Пол : Унисекс Возрасни, Мажи, Женски Стил : Водени Чевли, Чевли На Плажа, Боси Чевли, Чевли За Спорто�

Останете ладни и удобни под сонцето со оваа стилска И практична Бејзбол Капа Направено од висококвалит�

Резервната Гума На Camco eazLift обезбедува одличен начин да креирате надворешна резервна локација на гумите

● Карактеристика : Лесен, фитил за влага, мек на кожата, ве одржува ладни и удобни орл канцеларија жените

Прекрасно Голема Сестра 80тите ретро стил Мало Маица Некои работи никогаш не излегуваат од мода, како да

Ова ремекДела 18" х 24" Разиграни Шепи 300 ПАРЧИЊА ЕЗ Загатка За Зафат е совршена мешавина на возбудливи и пр

ВЕЛЦТОРМ КОМПЈУТЕР продава компјутери со прилагодени / надградени конфигурации за подобрување на перф�

Големина : 78години биста : 52см / 20.47" Половината : 52см / 20.47" Колк : 122128см / 48.03"50.39" Големина : 910години Биста : 56�

Женски Панталони Мода Лабава Еднобојна Памучна Постелнина Висок Струк Копче Широка Нога Секојдневни П�

Повод плус големина танкини дното одбор шорцеви совршен покажува вашиот доброто на пливање, сурфање, ве

Женски Плус Големина Обичен Фустан Со Цврста Боја V Вратот Долг Ракав Зимски Пад Основен Секојдневен Ма�

Удобно искуство за седење : овој канцелариски стол обезбедува меко и удобно искуство за седење, благода�

Дизајнерката Клара Пучи накит изработен во Соединетите држави направен да трае цел живот, совршен за се

Целосен Асортиман На Везови Вкрстен Бод Печат Крпа За Везење Цветен Комплет 3 Пакет Вреден Комплет За Ра

Машки Кошули Фиторон Лежерни Поло Маици Со Долги Ракави, За Пролетна Есенска Црна Боја Добредојдовте в�

Маица За Преживеани Од Операција на коленото100% Памучна Маица Оваа стандардна маичка со кратки ракави и�

Осветлете ја секоја колекција На Акциони Фигури На Супер Марио Брос со овој осветлен Пдп Пиксел Пал...

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат На екипажот Бел

Овие Трендови Меѓународни Нба Голден Стејт ВоиниКлеј Томпсон 17 Ѕидниот Постер е дизајниран со висококв

Scroll