Свеж
Анатомски модел: функционален рамен зглоб, делукс

Анатомски модел: функционален рамен зглоб, делукс

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Овој висококвалитетен функционален модел на рамениот зглоб со природна големина на десниот зглоб со лигаменти ја покажува анатомијата и можните физиолошки движења (на пр.киднапирања, антеверзија, ретроверзија, внатрешна и надворешна ротација) со исклучителни детали. Бојата на природните коски е исклучително реална во овој треба заеднички. 'Рскавицата на зглобните површини е обележана со сина боја. Моделот на зглобот се состои од сечило на рамото, клучната коска и трупецот на надлактицата. Делукс функционален модел на рамениот зглоб монтиран на основа за лесно прикажување во училницата или канцеларијата на лекарите. Анатомски модел : функционален рамен зглоб, делукс.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Големина : 16х16 инчи, 18х18 инчи, 20х20инч.Стилски и Уникатен Дизајн за Декорација На Домот.Двојни Страни Печа

Карактеристики : *Замена заптивка заптивка прстен за шпорет под притисок за да се обезбеди безбедно гот�

Вежба За Семе, Ц1730 Вежба За Семе Измислена, Ц1701, Од Јетро Тул (16741741) Линија Гравирање Печатење на постер о�

Женски Пролет Fall Крпеница Цвеќиња Печатени Долг Ракав Круг Вратот Повик Маичка Блузи...

Изработени од калено стакло, овие уникатни табли за сечење се некои од вашите омилени отпечатоци од уме�

Осигурајте Се Дека Вие И Вашиот Бизнис сте ОША И АНСИ Compliant.Is вашиот деловен или работен простор 100% покри

Карактеристики : 1.Соодветна Димензија За Мало Семејство : Корпата За Сушење Садови е 19, 5х9х9, 5см; компакт�

Лесна ултра мазна радијална гума за возење дизајнирана за денешните поголеми потреби ЗА АТВ / ХИВ Ве мол

Женски Секојдневни Комбинезони Без Ракави Без Врат Комбинезони За Шпагети Широки Комбинезони Харем Па�

Женски Резервоари Обични Цврсти Повеќебојни Завиткани Завиткани Врвови Без Ракави За Жени 2023 Големина

Scroll