Свеж
Фото: Орвил Рајт, Поручник Лам, Сигнален Корпус На Соединетите Држави, Форт Мајер, В

Фото: Орвил Рајт, Поручник Лам, Сигнален Корпус На Соединетите Држави, Форт Мајер, В

Присуството: Во магацинот
DEN 1.67

Големина На фотографија : 8х10 Подготвен За врамување во која било рамка со стандардна големина Не Е Вклучена Репродукција На Архивски Квалитет . Опис На фотографијата : Орвил Рајт И Поручникот Лам Од Сигналниот Корпус На Соединетите држави го прават светскиот рекорден лет во Форт Мајер, на 27 јулиавионот направи педесет милји со брзина од околу четириесет милји на час Креатор (И) : Харис И Јуинг., Датум Создаден Објавен : 1909 Јули 27. Забелешки : Џорџ Грантам Бејн Колекција . Предмети : Рајт, Орвил,1871-1948. АвиониВирџинијаФорт Мајер 1 1900-1910. АвтомобилиВирџинијаФорт Мајер1900-1910. ТолпиВирџинијаФорт Мајер1900-1910. Светски рекордиВирџинијаФорт Мајер1900-1910. Фотографски отпечатоци 1 1900-1910. Печатени на висококвалитетна фото-хартија за сјај и Мастило Епсон. Бродови рамни во заштитна пошта-Подготвени За Големина На рамка : 8х10 инчи. Ова е гроздобер репродукција на фотографии на : Орвил Рајт, Поручник Лам, Сигнален Корпус На Соединетите Држави, Форт Мајер, В.Големина : 8х10 инчи.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Материјал : ПримарнаЧистота : 925|Финиш : Полиран|Бенд Ширина : 7 мм / Материјал : Основно : Сребро|Прстен Од�

Модни Жени Лето Обични Кратки Ракави VВратот Цветни Печатени Фустанкарактеристики : 1 Изработено од лес�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR Floor Mat Постави за Land Rover Range Rover Sport 2018 : Дизајнирано прил�

Со елегантна, модерна тапан база, оваа странична маса е одличен тренер на вашиот постојен декор Совршен�

Здраво, Добредојдовте ВО НЕБЗЦИВ, Жени И Мажи Облека Нови Пристигнувања ?Дозвола За Продажба!?Нашата мод

Големина Details : 1.To осигурајте се дека ја добивате вистинската големина,ве молиме погледнете ја нашата та

ZKCCNUK Кошули За Мажи Обични VВратот 3 D Дигитално Печатење Пуловер Фитнес Спортски Шорцеви Ракави Маица бл

Овој прекрасен дијамантски полу монтиран веренички прстен има 0,30 кт бели дијаманти во Поставување На Н

Оваа симпатична врата е совршена за секој влез.Оваа врата е наменета за надворешна употреба, но треба да

Ние нудиме различни производи кои се погодни за секое време Уживајте во една од овие новитети, торби за �

Костимите за капење на плажа прекрасно ќе ги покажат вашите облини, ултра шик и симпатична...

Додадете приватност и мека светлина во вашиот дом или канцеларија со нашите главни плочи од 1инчен свет�

Донесете го ветрето Исечениот резервоар за бесплатно склопување е тука со пролетен лажичка назад и шир�

ШИФРА : 27М1818500NVY2 Xr дуксерите со Качулка се задолжителен елемент во секој плакар Класичните дуксери од Бр

Овој резервоар со тела со 2пакет од Гаранималс е симпатичен и удобен додаток на неговата секојдневна га�

1 / 8 "Изолација на неопренови целосна боја на шишиња со шишиња со графики на вашиот тим Овој производ има

Женски Секојдневни Комбинезони Без Ракави Без Врат Комбинезони За Шпагети Широки Комбинезони Харем Па�

Доверба од родители и сакани од деца, Малата Starвезда Органски е дизајниран со поголемо добро во умот...

Лесен дизајн ја одржува удобно да се движи низ дождливите денови во оваа стилска јакна од дожд од Wonder Natio

Бебе девојка подарок има девојка облечена во маска за лице со заб и Иден стоматолошки асистент цитат...

Изработени од калено стакло, овие уникатни табли за сечење се некои од вашите омилени отпечатоци од уме�

Опис : со шарено еднострано печатење, оваа навлака за перници има многу симпатична и интересна шема од т�

Црна Кутија Cat6a 500mhz Snagless 28awg Заглавени Етернет Лепенка Кабелнезаштитен (врвот), Cm Пвц (rj45 m / m), Жолта, 10ft...

Погодни за да ве поддржат, овие хеланки на активна облека се дизајнирани да ги прегрнат нозете и да се дв

Избраниот ѓердан е фрлен.925 сребро и прикажува 3 срца рамо до рамо украсени со кубни кристали од циркониј

Scroll