Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Тие Го Нарекуваат Магичен Час Платнена Уметност Од Џузепе Торе

Трговска Марка Ликовна Уметност Тие Го Нарекуваат Магичен Час Платнена Уметност Од Џузепе Торе

Присуството: Во магацинот
DEN 1.67

Уметник : Џузепе Торесубјект : Пејзаж : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има светла на крајот од сцената на океанот.Сакам да патувам, и јас сум подготвен да работам насекаде во светот за да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои ја имаат истата страст. Особено ме интересираат пејзажи и градски пејзажи, но сакам и портрети за ноќевање со појадок и астро фотографија. Јас сум ноќен стрелец, ги сакам боите, расположението на ноќното светло и сакам да одам со мојот статив, сам во темнината Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. светла на крајот од океанската сцена.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Загрејте се во елегантен атлетски стил со Оваа Женска Голф Кошула со Долги Ракави од Бен Хоган Дизајнир�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние користиме само најквалитетни мастила и

Карактеристикасип Близнак Поплава Светлина.Водоотпорен И Отпорен На Корозија.За Апликации За Монтира�

Контрола На Суспензијата Черупка На Раката Контрола На Суспензијата Черупка На Раката Дополнителни Ка�

Стандарден Електромагнет За Контрола НА ВЕНТИЛОТ ЗА ПАЛЕЊЕ Egr : VS132 Стандардни Моторни Производи НАСПРО�

Мека и пријатна, Удобноста На Ханес Мекото еко Паметно џогер потење ќе ја одржува тотално удобна во теко

Држачи за монтирање за Action Trac компатибилни само со специфични апликации за табла за трчање actiontrac...

Децата многу ќе се забавуваат правејќи ги овие слонови од предиво Само соберете ги картонските форми и �

Женски Свилен Магла Контрола Врвот Чиста Пети Гаќи Црево Хулахопки, Свилен Чиста Нога, Контрола На Врво�

Овој шаховски сет со големина на турнир доаѓа во комплет со шаховска табла, шахисти и патна платнена тор

Клучни карактеристики КариераЗабрзување На Брзината Стривери и просперитетна, ова е КОМПЈУТЕР за вас О

Овој главен цилиндар на сопирачките е прецизно дизајниран за да одговара на дизајнот, функцијата и перф

Scroll