Свеж
Наследство Есе Традиционална Волна Површина Килим, Црвена Морнарица, 6' 6 ' Плоштад

Наследство Есе Традиционална Волна Површина Килим, Црвена Морнарица, 6' 6 ' Плоштад

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Наследство Килим Колекција. Традиционална Област Килими. Колекцијата Наследство нуди голем избор на традиционално стилизирани килими од чиста волна. Класичните дизајни, плишаните текстури и богатите бои на Наследството пренесуваат елегантен изглед низ декорот на собата. Килимите за наследство се рачно тафтувани со употреба на 100% чиста волна со силна памучна подлога за перница-меко чувство под нозете што ќе застане убаво дури и во попрометните области на домот. Боја : Црвена/Морнарица. Големина : 6' х 6' Плоштад. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Волна Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Големина Details : 1.To осигурајте се дека ја добивате вистинската големина,ве молиме погледнете ја нашата та

Активна хибридна јакна на Миси, женска јакна, одличен квалитетен производ, блок во боја Десгин, ватенка �

TPU е термопластичен полиуретан, хемиски засилена пластика Пластиката за заштита на екранот TPU може да од

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 парчиња кат на автомобили Постави за Mitsubishi Outlander Sport 2004 : Д�

Коктел со сок од бел брусница сок, измешан со друг сок од концентрат, барате пријатно пијалок со курва, у�

Силвертон Јасно Матирано Бебе Штракаат Силвертон Скрипта Почетен ДискУ Шарм Ѓердан, 20 " +3" Големината н�

Обучувачот на фудбалски нозе во Умбро е специјално направен за да им помогне на играчите на какво било н

Самоуверено соочете се со она што вашиот ден го има во продавница со оригинални дики, четкани со долги р�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Опис : со шарено еднострано печатење, оваа навлака за перници има многу симпатична и интересна шема од т�

Нашите wallидни плаки започнуваат како убави литографски отпечатоци кои потоа се монтираат на трајно дрв

Додадете елеганција и практичност во вашиот дом декор со затегнати завеси за енергетски прозорци на Па�

2 Пакет мулти начин и без ремен градник е вистинска гардероба суштинска со меки обликувани чаши што го п�

Iron Cross 71612 Ние се стремиме да обезбедиме нови иновативни производи за да ја задоволиме потребата од брзо

Секој има омилен филм; Телевизиска емисија; Бенд или спортски тим Без разлика дали сакате актер; лик или

Избраниот ѓердан е фрлен.925 сребро и прикажува 3 срца рамо до рамо украсени со кубни кристали од циркониј

Умен и ладно, ажурирајте ги вашите основи без поло, Поло со неочекувана јака за контраст Опремена со лас�

Замена на сопирачките на сопирачките на сопирачките на сопирачките на Power Stope (продадени индивидуално), �

Додадете приватност и мека светлина во вашиот дом или канцеларија со нашите главни плочи од 1инчен свет�

1 / 8 "Изолација на неопренови целосна боја на шишиња со шишиња со графики на вашиот тим Овој производ има

Scroll