Свеж
Холи Перформанси 0 - 80573с Карбуратор

Холи Перформанси 0 - 80573с Карбуратор

Присуството: Во магацинот
DEN 0.33

Овие карбуратори кои се наменети за употреба со суперполначи и имаат единствена способност што им овозможува на нивните вентили за напојување да го референцираат вакуумот На Доводниот Колектор под суперполначот. Ова му овозможува на вентилот за напојување да работи како што треба, врз основа на вакуум на доводниот колектор. Вентилот за напојување обезбедува дополнително збогатување на главниот мерен систем под услови на оптоварување (низок вакуум). Без оваа надворешна референца, вентилот за напојување би го читал притисокот За засилување На Суперполначот, кој нема никакво влијание врз оптоварувањето на моторот.Рачно Задавување Механички Секундари4150 750 CFM DP SUPERC CARB Polistumble Полиран Сјаен Финиш За Добар Изглед Рачно Задавување За Прецизно Ладно Стартување Контролни Пумпи ЗА Забрзување За Додавање Гориво При Првично Забрзувањедуални Влезови За Гориво За Постојана Испорака На Гориво Со Голем Волумен Механички Секундарни За Совршено Исклучување На Лансирањата На Линијата Лесни Возила со/Авто Транс со/Висока Тезга/Вентил за Напојување со низок Менувач За Правилно Збогатување ПРИ ЗАБРЗУВАЊЕ100% Влажен Проток Тестиран Од Техничарите На Холи Пристигнува Подготвен Да Работи Полиран Сјаен Финиш На Карбураторот За Добар Изглед. Мал блок Шевролет 1х4, 170 серија вентилатор калибрација. Рачно (управувано Од Кабел, рачно ракувано) задави за прецизна контрола на ладно стартување. Двојни пумпи за забрзување за дополнително гориво при првично забрзување. Двојни доводи за гориво за постојана испорака на гориво со голем волумен. Механички Секундарни За совршено исклучување на лансирањето на линијата. 4 аголното мирување ви овозможува прецизно да го контролирате вашиот систем во мирување. Наменет за лесни возила со рачна транс или автоматика со висока штанд и ниска брзина. Зголемете го референтниот вентил за напојување за правилно збогатување при забрзување. 100% влажен проток тестиран Од техничарите На Холи за да се увери дека ќе пристигне подготвен за трчање!.

Детални спецификации

Додатоци на производи

ОС домашен и канцелариски модел PETXBS Industrial Vintage цевки странични странични табели ноќен штанд метал со об�

СОСЕМА НОВ БРАНИК Трим СОБРАНИЕТО! Висококвалитетен Сертифициран Резервен Пазар Изработен Од Издржли

Женски костим за капење, моден дизајн, висок квалитет, 100% сосема нова, извонредна изработка, уникатен ст�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR Floor Mat Постави за Land Rover Range Rover Sport 2018 : Дизајнирано прил�

Материјал : ПримарнаЧистота : 925|Финиш : Полиран|Бенд Ширина : 7 мм / Материјал : Основно : Сребро|Прстен Од�

Костимите за капење на плажа прекрасно ќе ги покажат вашите облини, ултра шик и симпатична ❥Повод : Наши

Ален Кимберли претставува прекрасно Уметничко Дело Од 10х18 Бели Модерни Дрвени Рамки, насловено "Париз а

Постојана гел за коса, лесен бакар кафеав T64 1 Апликација Tortoiseshell Browns : Amber Tortoise Потопло Ниво 3 трајно...

Женски Лабави Готски Панк Џебови Со Долги Ракави Со Качулка Црн Кардиган Јакна Со Патент Карактеристик�

Активна хибридна јакна на Миси, женска јакна, одличен квалитетен производ, блок во боја Десгин, ватенка �

Модни Жени Лето Обични Кратки Ракави VВратот Цветни Печатени Фустанкарактеристики : 1 Изработено од лес�

Сјај во оваа трендовски кратка јакна од пуфери од време и вистинска, uberchic со сјајна завршница што додава

Големина : С САД : 8 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 12 ЕУ : 38 Биста : 98см / 38,58" Ракав : 65см / 25,59" Должина : 67см / 26,38" Рамо : 43см /

Cardone New Disc Caliper Caliper изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство...

Карактеристики : *работи добро за подобрување на ефикасноста на трудот и квалитетот на производот.*Може

Кабелски Плетен Џемпер Жени На Дозвола, Женски Пад Лесен Преден Плетен Плетен Џемпер Со Патент Со Долги

Карактеристики : 1.[Еколошки материјал] Изработен Од еколошки висококвалитетен полистирен и материјал о

КарлинСти Карлин 12551 КарлинСТИ Дополнителни карактеристики Боја : Сребрена FITS Изберете : 19992000,20072016 BMW 328 1

Избраниот ѓердан е фрлен.925 сребро и прикажува 3 срца рамо до рамо украсени со кубни кристали од циркониј

Собрание На Предната Десна ПотпораКомпатибилен со 20142015 Е250 База Awdposion : Предна Десна Белешка : ГасАПраве�

карактеристики : 1 Користење на висококвалитетни материјали, без штета на детската кожа 2 Модерен дизајн

Мода Жена ВВратот Долг Ракав Маица Печатење Ладно Рамо Лабава Блуза Блуза Карактеристики : 1.Карактерис�

1 / 8 "Изолација на неопренови целосна боја на шишиња со шишиња со графики на вашиот тим Овој производ има

Лесен дизајн ја одржува удобно да се движи низ дождливите денови во оваа стилска јакна од дожд од Wonder Natio

Опис Ова е кука за држач за организирање бања Изработен е од пластичен материјал, кој може цврсто да држ�

Карактеристики : *Замена заптивка заптивка прстен за шпорет под притисок за да се обезбеди безбедно гот�

Scroll