Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Нордиски вибрации IV“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „Нордиски вибрации IV“ платно уметност од Моира Херши

Присуството: Во магацинот
DEN 2.00

Уметник : Moira Hersheysubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црни геометриски племенски обрасци на бела позадина. Истакнати бои : Бело, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. црни геометриски племенски обрасци на бела позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Сјај во оваа трендовски кратка јакна од пуфери од време и вистинска, uberchic со сјајна завршница што додава

Women'sенски каубојски каубојски исечен тенок фит стрии Jeanан главен во плакари од каубојци, каубојските ка

Умен и ладно, ажурирајте ги вашите основи без поло, Поло со неочекувана јака за контраст Опремена со лас�

Однесувајте се кон овој класичен мијабела етиопски сина опал дијамантска инфинит дизајн со 3камен прст�

Донесете го ветрето Исечениот резервоар за бесплатно склопување е тука со пролетен лажичка назад и шир�

Коктел со сок од бел брусница сок, измешан со друг сок од концентрат, барате пријатно пијалок со курва, у�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под подот поставен за Volvo S60 Cross Country 2021 : Дизајн�

Опис : со шарено еднострано печатење, оваа навлака за перници има многу симпатична и интересна шема од т�

Костимите за капење на плажа прекрасно ќе ги покажат вашите облини, ултра шик и симпатична ❥Повод : Наши

ОС домашен и канцелариски модел PETXBS Industrial Vintage цевки странични странични табели ноќен штанд метал со об�

Уметник : Пол Бајлиесубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано пла

Обучувачот на фудбалски нозе во Умбро е специјално направен за да им помогне на играчите на какво било н

КарлинСти Карлин 12551 КарлинСТИ Дополнителни карактеристики Боја : Сребрена FITS Изберете : 19992000,20072016 BMW 328 1

Додадете пријатна зимска изглед во вашата спална соба со главни ложа на снегулки, микрофибер, дувет за к

Совршен пар фармерки со среден пораст! Возачите од Ли Среден Подигање подигање Jeanан седи веднаш под при�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Нашите wallидни плаки започнуваат како убави литографски отпечатоци кои потоа се монтираат на трајно дрв

TPU е термопластичен полиуретан, хемиски засилена пластика Пластиката за заштита на екранот TPU може да од

Влажното сечило на батеријата Барбасол и младо од телото обезбедува блиска никулци со употреба на крем

2 Пакет мулти начин и без ремен градник е вистинска гардероба суштинска со меки обликувани чаши што го п�

Погодни за да ве поддржат, овие хеланки на активна облека се дизајнирани да ги прегрнат нозете и да се дв

Лесен дизајн ја одржува удобно да се движи низ дождливите денови во оваа стилска јакна од дожд од Wonder Natio

Силвертон Јасно Матирано Бебе Штракаат Силвертон Скрипта Почетен ДискУ Шарм Ѓердан, 20 " +3"...

Додадете елеганција и практичност во вашиот дом декор со затегнати завеси за енергетски прозорци на Па�

Супер симпатична, ултра удобна! Овие маички со трескави ракави од чудо од Wonder Nation се нејзина една стоппр�

Scroll