Свеж
Џејмс Килер И Синот Данди Три Овошје Мармалад

Џејмс Килер И Синот Данди Три Овошје Мармалад

Присуството: Во магацинот
DEN 1.00

Џејмс Килер И Синот Данди Три Овошје Мармалад.E. 1797. Ставете го во фрижидер по отворањето. Мармалад, Три Овошја. E. 1797. Легендата вели дека во 18 век шпански брод се засолнил од бесната бура во заштитеното пристаниште Данди, Шкотска. Неговиот товар вклучуваше Портокали Од Севиља, кои беа купени од шпекулации од бакалница данди наречена Јамеѕејмс Килер. Тоа Беше Г-ѓа Килер која го виде потенцијалот на тие горчливи шпански портокали. Таа ги свари портокалите со шеќер и добиениот производ беше вкусното зачувување сега познато како Мармалад Од Портокал данди. Денес Името Килер ја носи традицијата да се користат само најдобрите состојки во нивната палета на премиум мармалади и конзерви. Нема вештачки бои, вкусови или конзерванси. Производ НА ВЕЛИКА британија.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Поводник И Ремен Поставете Облека Поводник И Топла Жолта Шема Костим За Костими Зајаче Фустанспецифика

(1) Машинско Перење (2)Двојно Зашиени И Вез Лого, Букви И Броеви (3) 100% Висококвалитетен Полиестер и Ткаенин

Женска Боја Мода Румба Валцер Матурска Сала латинска Салса Танц Чевли Сандали Забелешка : Бидејќи Разли

Женско Предно Затворање ЕкстраЕластична Голема Форма Држење На Телото Лифт Градник Карактеристики : 1.О

Нова Божиќна Декорација Старец Кукла Шише Со Вино Покријте Божиќни Украси Карактеристика : , извонредна

точка на куршум : Издржлив материјал : Висококвалитетна издржлива тврда цврста смола (не пластика)...

Ви благодариме за вашиот обичај.Грижата за клиентите е наш главен приоритет.Понудата е предмет на доста

Сезона : пролет, aut, зима.It изработен е од висококвалитетни материјали, издржлив за секојдневно носење! С�

Компатибилни модели WiFi СТАНИЦА SH52 A; Вклучува 1 лцдзаштитен лист на екранот, 1 заштитен лист за грб, 1 крпа

Ве молиме љубезно забележав дека оваа ставка ја продава Дада Од пазарот На Џојбај.Карактеристики : 1 Изр�

Топло Ќебе За Кафез За Птици, Удобно На Допир Птичји Кадифен Аголен Ќебе Лесно Се Заменува Или Расклопув

Карактеристики : Убав подарок за вашата сестра, мајка или девојка Ладно миење на рацете / Машината...

Опис На Производот Пепелашка Пикси Исечете Перика Пикси Перики За Црни Жени Човечка Коса Директно 13х6 Ч�

Женска Цврста Боја Со Висок струк Лабава Женска Широка Нога Pants Features : 1.It изработен е од висококвалитетн�

Големина на ставка : М3ХЛ (Ве Молиме Прочитајте Ја Табелата Со Големини) Предметна Ткаенина : Полиестер, С

Ве молиме, љубезно забележавте дека оваа ставка ја продаваат продавачи од трети страни од пазарот На Џо�

Бунгаловите На Клубот Тимоти Се 100% целосно природни додатоци за сено тимоти кои се рачно ткаени до совр�

Грбот На Арената 1 / 4 Патент е совршен за младиот обожавател на НХЛ во вашиот живот Оваа Поли Лента изгра�

Ве молиме, љубезно забележавте дека оваа ставка ја продаваат продавачи од трети страни од пазарот На Џо�

Велигден Силиконски Печење Торта Декорација Зајакот Кошница Цвет Зајаче Јајца Описи : ФЛЕКСИБИЛНИ ВИСО

Scroll