Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „лилјани и маргаритки бела“ платно уметност од anоан Портер

Заштитена марка ликовна уметност „лилјани и маргаритки бела“ платно уметност од anоан Портер

Присуството: Во магацинот
DEN 3.33

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лепенка на лилјани и маргаритки. Како цветен сликар, anоан Портер претпочита да работи од свежи цвеќиња отколку од фотографии. Кога ќе започне слика, anоан замислува мало ветре нежно да ги придвижува педалите; Потоа се обидува да го фати тоа движење во нејзиниот состав. Користејќи многу слоеви на боја, намерата на anоан е да го пренесе деликатното чувство на цвеќињата, како и нивното богатство на боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Anоан Портер „Лилјани и маргаритки бели“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Ние го покривме вашиот стил на спиење покриен со овие симпатични џогери за спиење на Дизни Мики Маус! Из�

Црната коноп од коноп има бесконечна низа на употреба на накит Mac Rame, правејќи честитки за честитки за че

Уметник : Мелиса Ванг Предмет : Architecture Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметнос�

Чаир за тежина и димензија Акцент Генерално : 38,20 '' H x 30,70 '' W x 29 Карактеристики на модерни столчиња за врт�

Оваа област килим ја прикажува мечката во нивното природно живеалиште Околу папратите евоцираат чувст�

Лесната удобност ја исполнува достапноста со оваа патика од џогер Издржливата мрежа на горниот дел и по

Одлично за активните студенти во движење, Училишните униформни шорцеви за извршување на училиштата за �

Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстур�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Истражете ги вкусните, здрави кулинарски можности кога готвите со Fryer Fryer Chefman Turbofry Со овој елегантен, ра�

Scroll