Свеж
Искрената компанија, марамчиња за бебиња, базирани на растенија, без мирис, брои

Искрената компанија, марамчиња за бебиња, базирани на растенија, без мирис, брои

Присуството: Во магацинот
DEN 319.52

Барате најдобри марамчиња за бебиња за вашето малечко? Од должноста за промена на пелена и неуредни прсти, до лепливи бројачи и играчки со зачувување-нашите ултра трајни, екстра дебели чесни влажни марамчиња ја завршат работата! Овие хипоалергични марамчиња засновани на растенија се тестирани со дерматолог и се направени со само 7 транспарентни состојки кои се отпорни на токсиколог, што ги прави безбедни + нежни за бебето и целото семејство. Марамчиња направени без пластика, мириси, парабени и обработка на хлор - содржат сè што ви треба и ништо што не го правите. Погодното диспензерот за флип-врвот го прави нашиот супер-дебел, супер мек марамчиња за бебиња совршени за дома или торба за пелена. Сега компостибилно! Искрено се распаѓаат искрени марамчиња за бебиња за 8 недели : ** Побрзо од кора од диња ** исто толку брзо како кора од грејпфрут и кромид ** за општината : секогаш проверувајте за достапноста и прифаќање на општински/институционални објекти за компостирање, бидејќи тие можат да бидат ограничени во вашата област. За дома : Не компостирајте ако марамчињата се користат за чистење на не-компостабилни предмети како што е човечки/животински отпад или измешани со сапуни/спрејови за чистење. Општо, марамчињата не треба да бидат повеќе од 10% од вашата грамада за компост. *Погодно за општински или домашни услови. ** Следејќи ги модифицираните стандарди ISO 20200 за проценка на распаѓањето под услови на компостирање на домови. 144 марамчиња 144 марамчиња за компост. Марамчиња засновани на растенија. Направено со над 99% вода. Екстра големи, густи и меки. Хипоалергичен. Тестиран од дерматолог. Направено без пластична крпа/ ткаенина, мириси, парабени, алкохол, обработка на хлор. EWG верификуван. Нема потреба да се грижите за иритација на областа на пелена - ве добивме. НЕА го доделува печатот на прифаќање ™ на производи за кои се сметаат за погодни за лица со егзема или чувствителна кожа, која се заснова на чувствителност, безбедност, токсичност и податоци за тестирање на состојки. Не тестирани на животни. За ограничено време може да добиете чесни марамчиња или нашите нови чесни чисти свесни. Состојките и пакувањето за печатење може да се разликуваат. Искрено чисти свесни ™ марамчиња се издржливи, ултра-дебели, нежни + безбедни чесни марамчиња што ги сакате, но сега се компостибилни!*. Како да користите : Отворете го капакот и отстранете ја внатрешната етикета за да користите марамчиња. Затворете го капакот цврсто по секоја употреба за да останете влажни. Чувајте на собна температура. Те молам, не испуштај!.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Ла ЛИЛА Хавајски Обични Кошули Информации за големината Ве Молиме Да Ја Видите Сликата На Табелата Со Г

Секој Комплет содржи 1 Галон едностепена боја може да биде јасна обложена ако сакате Дизајнирана За апс�

Вие сте на вистинското место затоа што го имаме токму она што го барате! Оваа тајландска мермерна кожа е

Осигурајте Се Дека Вие И Вашиот Бизнис сте ОША И АНСИ Compliant.Is вашиот деловен или работен простор 100% покри

Големина : 80 Препорачана Возраст : 612 Месеци Биста : 52см / 20.4" Врвови Должина : 38см / 14.9" Шорцеви Должина : 30см

Машки 5 поени рамен агол ајкула кожа топла пролет антинепријатно возрасни еднобојни пливање Шорцеви Фу�

Ракав За Тетратка со врвен Квалитет Со Стилски Допир Ракавот За Тетратка Во Менхетен Сиетл 15.6 " е стилск�

Со задоволство ви го претставуваме Премиум Тенок Гел Тенок Телефон На Talking Case®Компатибилен За Samsung Galaxy A1

ЗА TREBLAB Z2 BLUETOOTH СЛУШАЛКИ : СПАРЕТЕ ЛЕСНО, СТАБИЛНА ВРСКА : Усвојување напредна Технологија Bluetooth, овие без�

Обезбедете удобно место за вашето бебе да се одмори на овие прекрасни чаршафи за кревети / кревети за ма�

Стакло ремен фитинзи се однесуваат На ѕвезда тато слама чаша замена нелизгачки тока боја стакло слама 23

Воздух Свињи Гром Тракс е целиот терен рк авантура, во секоја сезона! Дизајниран со дебели шари кои го за

Опис : Безбеден Силикон : подлогата за тркалање тесто е материјал за храна, нелеплив, не е лесен за бледне

Создадете своја уникатна мода со Овој Фустан Вашиот Комплет Облека За Мода За Правење Кукли, Маче Мачка.

Scroll