Свеж
Систем за складирање на тешки wallидови на ProSSTORACK, 4 '

Систем за складирање на тешки wallидови на ProSSTORACK, 4 '

Присуството: Во магацинот
DEN 1759.84

Тешката прострака на Pro SSTAT е дизајниран да обезбеди максимално складирање без губење на подот. Дизајнот за очекување на патенти обезбедува функционално складирање за гломазни предмети на врвот, флексибилност да се обесат предмети подолу и можноста да се види што има на полицата преку решетката. Прорак е идеален во област каде што просторот е ограничен. Pro Rack е модуларен, што значи дека како што се прошируваат вашите потреби за складирање, така и вашиот систем за складирање-додадете повеќе единици како и кога е потребно. Изграден за да трае, пророкот држи до 800 фунти кога правилно се монтира директно на столпчиња или може да се користи со панели за просла. Лесна инсталација значи дека нема потреба да се борите со надземни монтирање. Систем за складирање на wallидови со тешки wallидови, 4 ' : мерки 48 "W x 28" H x 28 "D и е модуларен. Додадете онолку единици колку што сакате со текот на времето. Направен од тешки, челик со високо-товарот за носење со висок товар за Години на издржливост и обложена во прав во гранит во јаглен со финиш со тешка армирана челична решетка. Секоја распон од 4 'поддржува до 800 фунти кога се монтираат директно на столпчиња и вклучуваат 6 куки за виси за складирање подолу. Монтира директно на вашиот wallид или користете со prosидни панели на Pro SSTAT.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Сè уште имате проблем да ја прилагодите вашата неуредна кујна и да барате практичен, но стилски организ�

18во d x 36во W x 72во H 5 ниво комерцијална хром единица за полици со тешки таблички 18x36x72in Секоја полица може д

Нашата стаклена полица со Нишала комбинира чисти линии со меки облини за да додаде модерно, современо ч�

Оваа 5степенска полица за складирање без завртки е многу универзална и силна полица за гаража Дизајнот �

Нуди цврст простор За складирање Тешки исправени понуди зголемена стабилност и држи 75 килограми по пол�

Идеално решение за складирање за комерцијална употреба Предвремениот дизајн на алера се собира за неко

Чувајте повеќе дома или во канцеларија Со Системот За Полици Од Челична Жица Севилја Класикс Од 4 Нивоа..

Ја сакате разноврсноста на полиците, ако вашите полици се разноврсни, тоа е Па, тоа сигурно е со тешки 5Ни

Барате единица за полици што е разноврсна што може да послужи како полици за гаража или полици во кујна�

Метална Полица Нерѓосувачки Челик Ѕид Планината Пловечки НСФ Полици За Комерцијални Ресторан, Кујна, П�

Оваа решетка за полици е бесплатно и дава јасен пристап од сите страни Чувајте тешки делови, умира, мото�

Со своето цврсто метално тело и три полици, штедачот на простор за акценти во студиото помага да се скла�

Scroll