Свеж
Супериорен раг на влага во Прескот, ориентална модерна област, беж

Супериорен раг на влага во Прескот, ориентална модерна област, беж

Присуството: Во магацинот
DEN 901.44

Создадете поканувачки изглед во вашиот дом со килимот во областа Прескот од Супериор. Овој безвременски ориентален килим залепи со својот раскошен дизајн и топла палета на неутрали во беж, кафе, кафе и слонова коска. Овој килим ги прикажува ботаничките цвеќиња сместени меѓу лозите што се движат опкружени со прекрасна граница што го прави овој килим прекрасно парче за да ги украсите вашите подови. Грижа : Пролеањето е нормална појава и ќе се намали со текот на времето со чести празнење. Исто така, се препорачува да се вакуум редовно за да спречите прашина и трошки да се сместат во корените на влакната. Избегнувајте директна и континуирана изложеност на сончева светлина. Не повлекувајте лабави краеви; Искористете ги со ножици за да ги отстраните. Отстранете ги излевањето веднаш. Ако течноста се прелева, размачкајте со чиста, непрестајна крпа со цврсто притискање околу излевањето за да апсорбира колку што е можно повеќе. За тешко да се отстранат дамките, се препорачува професионално чистење на килим. Димензии : Достапно во најразлични големини, вклучувајќи 2 '7 "x 8' (тркач), 3 'x 5', 4 'x 6', 5 'x 8', 6 'x 9' и 8 'x 10 „Сет вклучува : еден (1) површина килим. Материјал : полипропилен. Висина на купот : 8мм. Оган ретардант, молци-доказ и хидрофобна и се спротивставува на влагата и мувла. Бои : кафе, кафе.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Yachimata без напор служат како примерна претстава на со

Империјалната елеганција ја опишува колекцијата на шарм Величествените дизајни на медалјон со ултратр

Разубавете го вашиот дом со едноставно Daisy 2 'x 3' полесен од воздушната сина пролетна градина килим од наш

Колекцијата Lounge е совршена за мрзлив ден или ден кога треба само да се развивате Упасно за целото семејс

Заземете ја секоја просторија со недооценената елеганција на колекцијата Арнагард Трајните цветни диз

Копажот на областа Mohawk Home Quinnstone се одликува со детален дизајн на медалјон за крпеница во богата комбина�

Нашата пријатна колекција може да се пофали со широк спектар на килими кои се движат од цврсти бои до ун�

Чувајте го класичен со цветни дизајни на овие традиционално стилизирани килими Со привлечен приврзок и

Дозволете им на вашето семејство и пријатели да знаат за кој тим навивате веднаш штом ќе одат на вратата

Аморитскиот килим што го зема здивот веднаш ќе ја внесе безвременската драма на античката уметност во в

Опис r r Направени од врвен материјал Ева со добра изработка, овие креативни душеци за кат од жито од лисј

Трансформирајте го изгледот на вашата дневна соба, спална соба или ден со додавање на килим со сина обла

Safavieh ја воведува колекцијата Rodeo Drive, смел превод на стилот и високата мода на познатиот булевар во Лос А�

Перница кујнска душек или бања Мат 24х36 Анти матична кујна удобност Мат мери приближно 24 инчи за 36inches Тр�

Волшебна рака на домашен теренски тонски акцент килими се експресивни и опуштени, стилски и забавни Бог

Осветлете го вашиот дом за внатрешни работи со подобри домови и градини Sorbet Faux Hook Floral Rint Arage Rug или Runner Ов�

Дојде време за реформација на боите! Одликувајќи се со модерни обрасци со најтрофејните комбинации на б

Одликувајќи се со неутрални бои и суптилен дизајн, овој елегантен килим е навистина разноврсен за да ра�

Со гроздобер инспирирана од цветна шема во деликатни пригушени тонови, колекцијата Маадаи ќе биде одли�

Убава и удобна, овие душеци го олеснуваат вирусот на нозете и нозете додека работат во кујната Ергономс�

Нашата колекција на ефекти може да се пофали со широк спектар на килими кои се движат од цврсти бои до ун

Хиералната колекција ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременск

Создадете празнична и забавна атмосфера во вашиот дом оваа сезона на Ноќта на вештерките со нашата едно

Додадете допир на ботанички шарм во вашиот простор со овој елегантен килим, во кој има весели флорали и �

Со мешавина на традиционален и модерен дизајн, овој килим со шик област носи допир на рустикален шарм во

Овој издржлив килим на отворено е свежа, разиграна декорација која е совршена за прскање на вашата обла�

Сложените обрасци го исполнуваат апстрактниот дизајн во овој килим за привлекување око, донесувајќи до

Империјалната елеганција ја опишува колекцијата на шарм Величествените дизајни на медалјон со ултратр

Scroll