Свеж
Трговска марка ликовна уметност „еукалиптус I“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „еукалиптус I“ платно уметност од Данхуи Наи

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сини цвеќиња над бела позадина. Истакнати бои : Бела, сина, тен, тиркизна Данхуи Наи е роден во Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини цвеќиња над бела позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Оваа панда и лама во розова врамена слика за печатење е врвен квалитет на giclee на архивска хартија со вис�

Сингл на тиква е совршен додаток за сезоната на Ноќта на вештерките Забавниот дизајн е отпечатен од обе�

Внатрешна или надворешна перница изработена од платно со голема тежина Има чувство на Ткаенина За Сонч�

Луксузно мека и ох толку удобна Свитката за кратки ракави на тајните богатства е родена во салон...

Повеќе од декоративно подобрување Оваа гума и кокошка обликувана монограмирана врата е направена со те

Ова инспиративно овално ѕидно огледало од 24" х 36" е неверојатно за додавање на корисност и функција во ѕи

Поканети сте на крајната забава за чај! Промешајте отворете ја вашата џиновска шолја за чај за да најдет

Конвенционалните приклучоци на искрата на никелбакар се дизајнирани да испорачуваат перформанси и вре

Проширете ја својата секојдневна гардероба со американскиот Поло Асн Изведба на руно 2пакувања Направе

Fortune Tockuta A / T FSR308 е целиот терен, цела сезонска гума произведена за лесни камиони и SUV . Гумата ја надграду�

Карактеристики : 1 Премиум Материјал : оваа торба За складирање Тарот е направена од висококвалитетен пл

Ремекдела Панорамски ЗагаткаNcaa Јужна Каролина Gamecocks Центар Преглед РемекДела создава загатки на вашит�

Совршено за дневно сонување или сонување ноќе, овој три парчиња PJ поставен од Свети Ева е неверојатно уд

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини Трговска марка ликовна уметнос�

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има слика за книги за боење на збирка цвеќ�

Летен Фустан На Плажа За Жени Плус Големина Лабава Туника Со Врат Возбудува Краток Ракав АЛинија Удобен

Acdelco Диск Сопирачка Рампа Во Собата Формулиран со цврсти челични нишки за оптимална спроводливост на то

Неверојатниот стил на килим во областа на Карастан во областа Чисвик има антички инспириран од Хериз мо

Сезона : Лето, Пролет Пол : Жени Повод : Материјал : Полиестер Тип На Шема : Цврст Стил : Секојдневен...

Направете клупа за внатрешен двор поудобна и стилска Оваа перница на отворено клупа привлекува внимани

Овој 31инчен реален изглед на ајкула Плиш играчки го прави совршен придружник за сите возрасти да го отк�

Први чекори топло розово слајд со крзно, со светло стапало за боја на виножито Лесно вклучено и исклучен

Со уште попрецизни дизајни, овие камиони од 1 : 64 размери се направени со издржливи метални делови од леа�

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметнос

Уметник : Incadosubject : Floral Style : Modern & Modernivery Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Мора да имате за гардеробата на вашата девојкафармерки за подигнување од Wonder Nation Класичен стил на пет џ�

Поддржете го вашиот тим и грбот! Оваа перница за пена за пена со премиум квалитетна пена се одликува со о

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

Scroll