Свеж
Трговска марка ликовна уметност „на овој начин и дека јас платно уметност од Итан Харпер

Трговска марка ликовна уметност „на овој начин и дека јас платно уметност од Итан Харпер

Присуството: Во магацинот
DEN 768.00

Уметник : Итан Харперсјубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сива и црна боја над бела позадина. Истакнати бои : Бела, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сива и црна боја над бела позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Заштедете 3,5 долари за секое дополнително купување!Совет : овој фустан е тенок фит, ако сакате полабаво в

Колекција Килим Од Липа Современи Стилизирани Килими Со Издржлива Површина Дајте и го на вашата соба за

Малиот Желеин На мавмау Симпатична Велигденска Бонбона За Новороденчиња Ползавец Прави симпатичен 1ви

Сезона : Лето Пол : Жени Материјал : Плојестер Декорација : Никој Должина На Облека : Редовна...

СПЕЦИФИЧНОСТ НА ПРОИЗВОДОТ Автоматско Затемнување : Без Автоматско Затемнување Откривање На Слепи Точ�

100% Сосема Нов Комплет Елек Во Сатенска Боја Од 4 Парчиња, Вклучително И Во овој оглас : Кошула Вестпантсб�

Хоен претставува прекрасно 22х20 Црно Модерно Дрво Врамено Ѕидно Уметничко дело, насловено " АрканзасХое�

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Колекцијата На Килими Од Кембриџ Со Богато Текстура Н

Црните Тркала Од Носорог ве покриваат од улиците до надвор од патот Со Ротирачки фалсификувани тркала, �

Реален Модел На Диносаурус Живописна Фигура На Диносаурус Играчки Едукативни Играчкикарактеристики : �

Опис : Пол : Жени, Жени, Дами, Дама, Женски Стил : Женски Летни Шорцеви,Јога Кратки Панталони, Шорцеви За Џо

Лубрикант На База на Вода на швајцарската Морнарица : Дизајниран за подобар вискозитет и мазност, брзо и

Канцелариската хартија е компатибилна со ласерски печатачи, инкџет печатачи, дигитални печатачи и копи

Мултифункционален паричник случај, Вклучени 7 џебови за картички + 1 готовински слот + 1 џеб за монети со п

Гвендолин Бабит претставува прекрасно 15х15 Црно Модерно Дрво Врамено Ѕидно Уметничко дело, со наслов " К�

Christmas Family Pajamas Set, Animal Print Long Sleeve Oneck Tshirt+Striped Trousers / Romper Women Size(cm) St Bust : t102t Waist : t65 Mt Bust : t108t Waist : t70 Lt Bust : t113t Waist : t

Трендовски Жени Печатат Удобен Дуксер Со Долг Ракав Што Дише Со Кружен Врат Карактеристики : 1.Карактери

Хо, хо, хо Од Време На Одмор! Оваа удобна маичка за мешавина од памук за гардеробата на вашето момче соврш

Опис : Пол : Жени, Жени, Дами Стил : Флип Апостолки, Танга Сандали, Летни Влечки, ФлипАпостолки На Плажа, Кл�

Чиа Миленичето е забавен и забавен подарок за секоја возраст и секоја пригода Лесно за правење...

Федералната Гума СС595 е одлична гума за перформанси за вашиот дневен возач, но е и гума по избор за трки с

Окума SST Врти Прачка со Јаглеродни Влакна Костец 9ft6in Светлина Дизајниран Со страст, желба и искуство, ок�

Од страствени риболовци до викенд воини, сите ја делиме истата целфаќаме се Од вашата прачка и намамете

Scroll