Свеж
Bianco dolomite geometrica in. Во полиран мозаик поставена од мермерна мрежа

Bianco dolomite geometrica in. Во полиран мозаик поставена од мермерна мрежа

Присуството: Во магацинот
DEN 431.84

MSI на Bianco Dolomite Geometrica Polised Mosaic Polile е класичен турски мермер со модерен раб со карактеристично, мазно сиво вени. Идеално е за создавање прекрасна кујна за грб, опкружувања за туширање, wallsидови на акцент и други дизајнерски карактеристики низ домовите и комерцијални својства за употреба на светлина. Безвременската форма и бојата на овој модерен мермер мозаик го прават премногу разноврсно - дополнувајќи ги традиционалните до современите стилови на дизајн. Спарете го со bianco dolomite countertop или други мозаици од колекцијата за кохезивен изглед на стил, или користете го сам за да додадете допир на неочекувани детали и интерес за кој било простор. Плочките се преиспитани на чаршафите поддржани од 12х12 за поедноставена инсталација и координирање на лајсни, му даваат на вашиот проект професионален изглед. 10 квадратни метри, 10 парчиња по случај. Тежината на случајот е 45 lb . Одделение 1, природен мермер мозаик за употреба на подот, wallидот и countertop. 12 in. Ширина x 12 in. Должина x 10 mm дебела мозаик поставена од мрежа. Полирана мазна завршница со висока сјај и случајна варијација во тонот.

Детални спецификации

Додатоци на производи

MSI на Calacatta Cressa Basketweave го исполни Мозаик ја нуди целата елеганција што ја очекувате од убав бел мермер...

Плочките за кора од кора и стапчиња за лепење се паметни и уникатни производи што ќе го поедностават ваш

Додадете малку искра во вашиот дом со плочки од WS Tiles Ние произведуваме само најубави и елегантни плочки

Додадете малку искра во вашиот дом со плочки од WS Tiles! Ние произведуваме само најубави и елегантни плочк�

Art3d лесна кора од DIY и лепки од плочки / налепница е изработена од PVC композитен ламинат во комбинација со

Плочката на метрото на пристаништето на МСИ има смирувачки сивосини нијанси кои ја надополнуваат скоро

Златниот хексагонски хексагонски мозагон, монтиран од мозагон и wallидна плочка, е мермер од природен кам

Можеби ќе има разлика во бојата кога сликите се прикажани на различни екрани Ве молиме, преовладувате в�

Металниот финиш му дава реализам на овој отстранлив грб Бронзените плочки би биле истакнат додаток на к

Art3d Easy DIY кора и стап ПВЦ композитна плочка / налепница е лепило подлога на врвот со PVC композитен панел По

3Д wallидни панели на растителни влакна е нов 3Д материјал за украсување на wallидови за внатрешни работи ко�

MSI 11,75 in X 12 in Mint Blue Glass Mesh Mosaic Tile додава јасен и модерен изглед на скоро секој простор Плочките во метрото в

Стерлинг меѓусебна шема стакло мозаични плочки се карактеризираат со меки сиви тонови и топли беж тоно�

ART3 D премиум квалитет лесна кора од DIY и лепки е изработена од лепило подлога со гел компонента наречена �

Aria Ice 2 in X 4 in Полирана порцеланска мозаична плочка има мека бела позадина и суптилни светло сиви вени кои

Можеби ќе има разлика во бојата кога сликите ќе се прикажат на различни екрани Ве молиме, преовладувате

Scroll