Свеж
Мрежа за мрежни микродоми во Бош, боја, купола

Мрежа за мрежни микродоми во Бош, боја, купола

Присуството: Во магацинот
DEN 319.84

Камерите за микродом на микродом на Bosch NDC-274-PT и NDC-284-PT нудат готов, комплетен мрежен систем за набудување на мрежно видео во микродом. Овие фотоапарати ја внесуваат технологијата со високи перформанси на Бош во областа на мали канцелариски и малопродажни бизниси нудејќи економично решение за широк спектар на апликации. Камерите користат H.264 технологија за компресија за да дадат јасни слики, додека го намалуваат широчината на опсегот и складирањето до 30%. Внатрешниот слот за Micro SD картички поддржува капацитет за складирање до 2 TB (2048 GB). Мрежа за мрежни мрежи на микродом Bosch, камера во боја, купола - помага во постигнување на висококвалитетни видео резултати. Видео резолуција до 2592 x 1944. Сензорот CMOS е поевтин во споредба со CCD и троши помалку моќност додека произведува подобри HD видеа. 3,74 мм Максимална фокусна должина обезбедува неверојатни детали и колку е ефикасна вашата мрежна камера. F/2 Максимална решетка за подобра апсорпција на светлина и зависни, поквалитетни резултати. Фиксен тип на леќи за да се обезбеди максимална сигурност на надзорот и оптимални перформанси. Технологијата на жица за поврзување ви помага секогаш да останете поврзани со вашата мрежна камера за максимална продуктивност.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Карактеристика : пливачкиот прекинувач е уред што се користи за чувство на нивото на течноста во резерв�

720p HDCVI 1mp Куршум Камера (DVR Не Се Вклучени)оваа HDCVI камера носи 1280x720p резолуција на платформа со затворено �

Ге Лична Безбедност Алармот За Сензори за Движење со Далечински Управувач со Клучеви обезбедува мир на

LEONLITE LED LED вчитување на пристаништето за вчитување 50 W, 45inch Двоен замав со рака, светло, 360 ° ротирачка свет

Чувајте го вашиот дом безбеден и безбеден кога го користите ОВОЈ Шпион SpyclopsBLTG2 AHD1 720p AHD UniMount Varifocal Куршум

Со едно од најбрзите времиња на активирање на пазарот, оваа камера Tasco 3 Megapixel Mini Trail е идеална за додавање

Откажете ги крадците, заштитете ги вашите најблиски, заштитете го вашиот имот и се борите против кримин�

Подобрете ја вашата домашна безбедност со самракот на Brinks во Dawn Actuated Security Flanter Фенерот доаѓа со интегрир

Моќ Над Етернет еден мрежен кабел директно ја поврзува секоја IP камера со NVR, снабдувајќи и напојување и

Инфрацрвено Светло За Полнење, 2,0Дебели АЛУМИНИУМСКИ Супстрати IR Илуминатори, За Осветлување За Надзор�

Карактеристики Материјал за детектор За движење На Сончевата енергија : апс со големо влијание пластич�

Разводна Кутија, Кутија За Електричен Кабел За Напојување 2 Начин IP68 Водоотпорен За Градинарски Светла �

Карактеристики БОЈАБело80 ЛУМЕН ПРЕДВОДЕНА ОД МИНИ Точка Светлосно Движење И Сензори За Светлина, Ведна

Овие Напојувања За МОНТИРАЊЕ НА ВИДЕО НАДЗОР На Решетката Алтроникс обезбедуваат 615 VDC дистрибуирани пр

Карактеристики : машина за присуство на време за отпечатоци со Висока чувствителност има висока чувств�

Свон Алфа Ц1Клучни Карактеристики И Придобивки На Камерата За надзор : Добра јасност на сликата видете �

Карактеристики : *Изработени од висококвалитетни материјали, издржливи*Запалете кога луѓето доаѓаат, з�

Ноќ Був 8 Канал Видео Безбедносен Систем СО 1 TB HDDДигитален Видео Рекордер 1 Tb Хард Диск 15 Fps Композитни В

Неговата засилена структура на пердувска тежина ABS (400 G) го прави „Папагал бел“ беспилотно летало и без�

Заштитете се од потенцијално оштетување на водата во вашиот дом! Со Fox&Sumit FsWLS200 Wifi Сензор За Истекување В�

Дизајнирано да ги зголеми и вашите можности за надзор и вашата погодност, овој севоеден канал 16, 8 пакет D

Scroll