Свеж
Дин Русо „Фил Метиело“ платно уметност

Дин Русо „Фил Метиело“ платно уметност

Присуството: Во магацинот
DEN 607.84

Уметник : Дин Русосубјект : Animalsивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од куче што е измешано со илустрација на куче. Истакнати бои : црна, кафеава, сива, портокалова, црвена уметност и животни. Овие две страсти го дефинираат Дин, Бруклин, Newујорк со седиште во Newујорк, кој користи живописни бои на поп-уметност и смели апстрактни обрасци за да му даде глас на неговиот омилен предмет, животни. Дин порасна во дом исполнет со уметнички материјали, а уште од рана возраст започна да црта цртани ликови, што стана големо влијание во неговата подоцнежна работа. Откако студирал графички дизајн и ликовни уметности на Факултетот за визуелни уметности и Институтот Прат, Дин започнал да слика првенствено портрети на славните, но неговите два кокер Спаниелс станале негова најголема инспирација. Тие ќе седеа на моите нозе секоја вечер, па еден ден, решив да ги сликам. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Дин Русо „Фил Метиело“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Овој пакет за ручек има две оддели, двојно затворање и контејнер за храна без БПА што совршено се вклопу�

Оваа мултифункционална маса за кафе е дизајнирана со лифт врвот што може лесно да се крене до удобна вис

Нашиот топол кревет за кучиња им дава на вашите прекрасни пријатели удобен простор за спиење Мекиот кре

Оди графички! Оваа преголема мета од Wonder Nation е толку симпатичен почеток на секоја облека Поставете го со

Супер кул и удобно со привлечни графички отпечатоциколку е среќа! Сите сте подготвени за денот на Свети

Завршете ја вашата колекција на секојдневни кујнски алатки со лажицата за лажица од бека дрво...

Текстура, текстура, текстура не можеме да добиеме доволно од мешаните шевови на овој модерен џемпер од �

Уметник : ennенифер Голдбергерсјубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производи Тип : Галеријаобви�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Надградете ја вашата спална соба со исклучителен, стилски дизајн за вашиот кревет Овој геометриски ком

Заштитник на флексија на гарда на гаџети за гарда за Samsung Galaxy (S21+) Исчистете го заштитник на екранот на г�

Овие чевли за фустани се одличен додаток на секоја гардероба Сара од Бела Вита има тесна форма на пети н�

Воведување на сеопфатниот Epson Surecolor S60600 64инчниот Surecolor S60600 има новоразвиено EPSON Ultrachrome GS3 4бои со раствору�

Функцијата за влечење ги чува вашите скапоцености безбедни, поставени, внатрешни постави нема да ги изг

Scroll