Свеж
Ева Бејн „пролетна каскада 01“ платно уметност

Ева Бејн „пролетна каскада 01“ платно уметност

Присуството: Во магацинот
DEN 1.33

Уметник : Eva Banesubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно истражување на бојата и текстурата. Истакнати бои : Греј, виолетова, бела Ева е родена во Унгарија и откако патуваше низ светот и ги менуваше кариерите на патот, таа се насели во Сончев Сиднеј, Австралија. Започна фотографијата како хоби, но брзо стана опседнато со оваа уметничка форма и заврши диплома за професионална фотографија. Нејзината работа е меѓународно изложена во Австралија, Европа и. Светлината, сенките, формите, текстурите и боите ја фасцинираат. Таа им приоѓа на субјектите од необични агли и гледишта и ужива да истражува различни техники и стилови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ева Бејн „Пролет каскада 01“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Специфични производи на производи Вклучени : Со сијалица (и) Тип на сијалица : Халогенленс Боја : Clear & Red Len

2021 зимски нови памучни чевли снежно водоотпорни женски чизми без лизгање СО висок врв ЗАБЕЛЕШКА : Бидеј�

Бренд плус големина инспирирана од потребата на своите клиенти Се надеваме дека нашата облека може да в

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка „Ел Пас

Додадете димензија во која било просторија со нашите текстурирани врамени уметнички дела на Giclee...

Уметник : Chariklia Zarris Предмет : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова п�

Главните LDesk со Hutch овозможуваат максимална употреба на просторот во вашата соба Изработено од ламинира

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Тоа се белските ракави на балон што го прават овој џемпер од пуловер од време и мора да го има...

Блејзерот е назад и подобар од кога било Ние го сакаме начинот на кој Блејзер со двојно градење на слобо�

Големиот акваплајски печатење на детското место за деца со кратки цвеќиња на момчето, е совршен додаток

Задебелена и убава Овој градник за балконет од трепки од Софија Интимти од Софија Вергара е стил на запи

Удобноста на дневните панталони го исполнува полираниот стил на панталона плетените карирани пантало�

ЏБУ Од Џамбу Женска Џејн Зимските Чизми имаат синтетички и џемпер плетен горен Дел Микрофибер тери пост

Не само разгорување суберен пламен! Овие фармерки со возврат од фармерките на Софија имаат тенок вклоп�

Функо Хари Потер Поп! Колекционерски колектори на филмови : Хари Тривизард, Доби, Хермиона Јуле Бал и Рон

Прибор за јадење, за еднократна употреба Wego Fork Wego P.Germ без полистиренска прибор за јадење што доаѓа предн

Овие чевли за вкрстено обука на Women'sенски универзум во Avia се задолжителни за фитнес активности! Одликув�

Запознајте го oyојспун Радосен нов спин на тајните богатства Исклучиво на 6пакетите на радоспун со беспр

Scroll