Свеж
NVIDIA Quadro 2000d Графичка Картичка, GB GDDR5

NVIDIA Quadro 2000d Графичка Картичка, GB GDDR5

Присуството: Во магацинот
DEN 5264.00

Доставувајќи ги најдобрите перформанси во индустријата во класата низ водечките медицински апликации ЗА ISV, Nvidia Quadro 2000 D од PNY има два дви-I конектори со двојна врска за возење на два панели со ултра висока резолуција и додавање флексибилност за конфигурации со повеќе монитори. Апликациите за медицински слики можат да ги искористат предностите На квадро 2000d напреден сет на функции, вклучувајќи скалабилна геометрија технологија На Моторот, 192 nvidia CUDA паралелни јадра за обработка и 1gb меморија за брза обработка на слики што поддржува голем опсег на конфигурации на екранот.Nvidia Quadro 2000d од PNY обезбедува најнапредно графичко решение за дијагностички слики во индустријата. Нудејќи два ДВИ-I конектори СО двојна врска за флексибилност на екранот, поддршка за монитори со сива скала од 10/12 бита до 10 mpixels и можности за калибрација на мониторот DICOM - Квадро 2000 D овозможува посигурна медицинска анализа. PNY NVIDIA Quadro 2000d Графичка Картичка, 1 GB GDDR5 Open CL API нуди проток на дизајн на високо ниво за автоматизирање на задачите што одземаат многу време. Nvidia quadro 2000d професионален чипсет за создавање сложени дизајни на производи со леснотија што ја зголемува продуктивноста со импресивен визуелен квалитет. 1 GB GDDR5 меморија на одборот прави детални слики во блиц.

Детални спецификации

Додатоци на производи

ЕЛЕКТРИЧНИОТ Погон ЗА ЗАВРТКИ BE2000 НА Bennett Marine се одликува со фиксна горна шарка Супериорен дизајн на зап

Воведување На Патниот потфат Кумхо АТ52 крајната гума за сите терени дизајнирана да испорача исклучите�

Часовник внатре, часовник надвор бидете удобни Оваа фланелна кошула Од Џорџ е изработена во супермека �

Природни Влакна Килим Колекција Мек сисал вакуумирајте нов тепих од волна 12 пати неделно во првите неко

5pk печатење На момчиња / Цврст Боксер Краток, S, Избран Печатење / Цврсти Нозе не вози нагоре...

Додадете модерна изјава со ова врвно покривање на подот Овој кадифен килим ќе го засили секој декор со с

Бидете креативни на вашите патувања и патувања! Патувачките Списанија на прима се совршен простор за до

Измешајте и совпаѓајте ја гардеробата на девојчето на вашето дете за симпатичен и удобен изглед од garanima

Каролини Богатства CK5900 PW1216 Јоркшир Териер 1 Љубов Платно Ткаенина Декоративна Перница, Црвена, 12h x16 W, Ра�

Реставрација Гроздобер Килим Колекција Изгледот На Антиката Реставрација гроздобер килими раб со врем

Сигурно дека ќе биде омилен, измамните шорцеви на Комо Блу, нудат изглед на атлетиз, кој е спортски и сти�

Дали некој донесе повеќе насмевки на ТВ публиката од Лоренс Велк? Тука, тој ја исполнува вашата чаша со 16

Градниците можат да бидат неопходно зло За среќа, има сребрена поставаколекцијата Облак 9 која ја нуди п

Овој Пат Подготвени тркала е темелно тестиран за да се обезбеди квалитет, издржливост и цврстина...

Спаркс Комплетен Комплет За Боја ви дава долготрајна светла боја на коса Ја условува косата додека бои �

Завршете ја поправката на издувните гасови со адаптерот За заглавие Диномакс Изработен од термоизолац�

Тренерите на одг ќе излезат од своите школки откако ќе се борат со Оваа Градежна Турвиг Отворете Ја Топк

Хадсон Бебе Памучни фустани се совршена облека за вашето мало девојче Одликувајќи се со симпатични отп�

Мик Фоли влезе во спорт, забава во 1983 година набргу по судбоносното патување за да го види својот идол Џи

Scroll