Свеж
Лунд Екстра Широк Фендер Одблесокот ЛУН-ЕКС203СБ Одговара изберете: 2002-2003, 2005-ДОЏ РАМ 1500

Лунд Екстра Широк Фендер Одблесокот ЛУН-ЕКС203СБ Одговара изберете: 2002-2003, 2005-ДОЏ РАМ 1500

Присуството: Во магацинот
DEN 1039.84

Lun-Ex203sb Тагови : ПОРАНЕШНАТА Екстра Широка серија На Styleflare на Лунд нуди мешавина помеѓу фабрички Стилски Изглед и одблесок надвор од патот. Дизајниран за поголеми гуми и тркала, овој широк Стиле одличен избор за сите камиони со преголеми тркала и гуми. Во зависност од примената на моделот, дополнителната покриеност на телото од 4-6 инчи е исто така брз лек за криење на ' рѓа и други флеки на браникот, намалувајќи ја потребата за скапа боја и каросерија. Овој издржлив екстра-широк блесок на браникот, достапен во комплети од четири дела, е дизајниран не само да додаде солиден, теренски изглед, туку и да ги заштити страните на вашето возило од остатоци од патот и груби надворешни елементи. ПОРАНЕШНИТЕ Екстра Широки Ракети на лунд се направени со термопластичен материјал Со ТРИ-Флекс АБС за да се овозможи максимална јачина и флексибилност изградена да трае; поддржана Со Ограничена Доживотна Гаранција. Инсталирајте За Неколку Минути хардверот за монтирање специфичен За Возилото е вклучен со секој сет на ракети НА ЛУНД. Лесен за инсталирање без дупчење или сечење, ЕКС-Екстра Широк Стил на Лунд, ракетите се монтираат на постојните фабрички дупчат дупки што се прицврстуваат со клипови и се инсталираат за неколку минути. Текстура Завршница (Ексклузивно ЗА ЛУНД)нашата текстура завршница е многу слична на финишот што некои брендови го користат на нивните тонови, заштита од кревети за пикап и други популарни авто додатоци. Оваа уникатна завршница во голема мера ги намалува можностите за гребнатини и гребнатини, додека одржува живописна полусјајна црна боја подолг временски период од другите завршетоци. Солиден Стил Трајна Заштита можете да ги додадете овие екстра-широки ракети во вашиот камион за да ги надградите од вашите стандардни оем ракети, да замените оштетен или исчезнат одблесок или да додадете ракети во камион што никогаш порано ги немал.ЕКС ЗАНИТВАМ стил ракетите во широк стил Лунд се одличен избор за камиони 4х4 со преголеми тркала и гуми. Дополнителната ширина на покривање на гумите обезбедува оптимална заштита на телото на возилото од карпи и остатоци од патот, одржувајќи ја бојата и оштетувањето на телото на минимум. Во зависност од примената на моделот, дополнителната покриеност од 4-6 инчи е исто така брз лек за криење на ' рѓа и други флеки на браникот, со што се намалува потребата за скапа боја и работа на телото. Последно, но не и најмалку важно, овој стил на одблесокот убаво ги ажурира постарите модели на возила со широк изглед на каросеријата што е толку вообичаен кај денешните модели. Достапно во стандардна или текстура завршница.СТАНДАРД Обезбедува Дополнителна Покриеност На Поголеми Пакети Гуми. Дополнителното Покривање На Браникот Штити Од Остатоци. Изработени Од Издржлива Оем-Стил Абс Пластика. Може Да Се Подготви; Подготвен И Насликан. Инсталира Со Дупчење. Покрива ' Рѓа И Флеки На Браникот. Вклучен Хардвер За Монтирање. Дизајниран За Совршена Опрема. ОТПОРЕН НА УВ Од Избледување На Бојата. Ограничена Доживотна Гаранција. Одговара Изберете : 2002-2003,2005-2008 ДОЏ РАМ 1500 2004 ДОЏ РАМ 1500 СВ/СЛТ 2003-2009 ДОЏ РАМ 2500 2003-2009 ДОЏ РАМ 3500 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Детални спецификации

Додатоци на производи

Smittybilt Интелигентни Решетката (IРешетката) Платформа (Црна) 274001 Smittybilt Интелигентни Решетката (IРешетката

Одговара на следниве возила : GMC Сиера 2500 HD2015 (submodel : Base, Denali, SLE, SLT) Fleetside, Полна Големина, Не Одговара Dually2016

Лунд СхСпорт стил фендер ракети беспрекорно додадете оестил на Вашиот Шеви Силверадо, Тојота Тундра, Гм

СПОГОДБА 1316 ФЕНДЕР LH; Челик; без Несакани Светилка Дупка; Седан CAPA ОЕМ # : 60261T2 FA90 ZZFITS : 2013 2017 Спогодба ЕКС 2

Елитната Серија Лунд Фендер Флејр е дизајнирана не само да додава стил, туку и да ги заштити страните на

Универзална Опрема За Апликација Џек Монтирајте Ја Патеката Смитибилт држачите за приклучоци се униве�

MAZDA 6 0913 FENDER LH; Челик; Сад Изградена OEM # : GS3 L52210 AFITS : 2009 2013 6 i 2.5 L L4 Гас Седан 4Врата Автоматски / Рачно FWD2009 2013

Специфики НА ПРОИЗВОДОТ Количина Продадена : Продадена поединечно материјал : Пластика Боја / Финиш : Те�

Одликувајќи се со логото На Морскиот Зрак на секој браник, бисерната боја се меша за нашите браници тесн

Лунд 9907 Чеви Силверадо 1500 РХЗанитвам Стил Мазна Елита Серија Фендер РакетиЦрна (4 Компјутер.) Лунд 9907 Шев

Тандемската Оска Фендер Здолниште FS710 одговара на одредени модели НА КЛУЧНИ КАМЕЊА RV и приколки : Кистоу

Браниците на возилата се важни компоненти кои го штитат вашето возило од кал, остатоци и вода Додека се �

Scroll