Свеж
Ланкастер Лп-Перформанси 195 50Р 82В Патничка Гума

Ланкастер Лп-Перформанси 195 50Р 82В Патничка Гума

Присуството: Во магацинот
DEN 0.67

Ланкастер ЛП-16 195/50Р15 82вовервју лп-16 ОД Ланкастер е гума за изведба која е изградена за употреба на купеа и седани во потопли временски услови. Големите блокови на рамената ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат перформансите на ракување и свиоци, а трите широки жлебови НА ЛП-16 ја принудуваат водата да излезе од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајниран за употреба на купеа и седани во потопли временски услови. Три широки жлебови во шарата ја отстрануваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Големите блокови на рамената ставаат повеќе гума на патот за да ги подобрат можностите за свиоци и ракување. Две засечени централни ребра ја зајакнуваат стабилноста и ракувањето со поголема брзина. Големина : 195/50Р15. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2000-03 Мазда Миата ЛС 1991-94 Меркур Капри XR2 1992 фолксваген Корадо SLC 1984-86 Доџ Омни ГЛХ 1991-92 Фолксваген Голф GTI 8-Вентил 1991 Фолксваген Корадо Г60 1987 Рено Алијанса ГТА 1990 Фолксваген Голф gti 16-вентил и повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во НАШИОТ ДОДАТОК За Вклопување за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Scroll