Свеж
Најлон Кучешки Ѕвона За Обука За Тенџере Надвор Алармни Ѕвона

Најлон Кучешки Ѕвона За Обука За Тенџере Надвор Алармни Ѕвона

Присуството: Во магацинот
DEN 207.84

НАЈЛОНСКИТЕ Ѕвона ЗА Кучиња БЕЗ ЧБОР, Прилагодливи Ѕвона за Обука На Тенџере За Кученца За Излегување Надвор или За Обука На Кучешки Ѕвона на Вратите. Материјал : Најлон. Карактеристики : Прилагодлива должина, Издржлив, Јасен звук без грубост. Големина : должина на Јаже две нивоа прилагодливи, 80см-85см / 31,5 " -33,5". Ѕвона За Миленичиња Погодни За сите раси на кучиња,мали, средни и големи кучиња. Не само што ова ѕвонче за кучиња е функционален производ за обука во тоалет, туку е одлично украсно парче!Закачете ја вратата на кученцето и ѕвончето за обука на вратата што води до надворешниот тоалет на вашето куче.Ѕвончето на кучето треба да падне на или веднаш под точката на носот на вашето куче.Покажете ја вратата на кучето и кажете "допрете".Кога вашето куче ќе го допре ѕвончето на кучето,отворете ја вратата,излезете надвор со него и почестете му.Водете го вашето кученце во областа каде што сакате да оди во тоалет,и штом ќе заврши,дајте му уште една награда.Продолжете да го повторувате овој процес додека вашето куче природно не го допре ѕвончето на кучето, бидејќи обуката за тенџере на вратата е природен начин да побарате да му биде дозволено да оди во тенџере. Прилагодлива должина : прилагодливите ѕвона за нокшир за кучиња се совршени за кучиња со различна големина или висина на вратата и ви овозможуваат да ги закачите на секаков вид рачка на вратата во вашиот дом. Решете Ги Комуникациските Бариери : Научете го вашето кученце да ѕвони на ѕвончето за обука на кучиња и остриот звук на вашето куче што тропа на вратата ќе биде клучен сигнал дека сака да нокшир надвор,решавајќи ги комуникациските бариери помеѓу вашето куче и вас на најнежен можен начин. Стилски и издржлив : ѕвоното за обука на кутре е направено од сребрен метал.Висококвалитетното најлонско јаже е потрајно и може цврсто да го поправи месинг ѕвончето,а острото ѕвонење на ѕвончето го прави процесот на тренирање на вашето кученце поинтересен. Обуката е толку лесна : едноставен, но ефикасен водич за обука ќе го научи вашето кученце да го користи ова ѕвонче за обука и подобро да комуницира со вас за ден или два.Користењето ѕвонче за да го натерате вашето куче да заѕвони кога излегувате надвор ќе му овозможи на вашето куче да сигнализира на многу полесен и позабавен начин отколку лаењето. Откако ќе го користите ѕвоното за аларм за кученце за обука за тенџере на вратата, вашето куче ќе го користи ова аларм за кученце за обука за тенџере за да сигнализира кога треба да се отвори вратата.

Детални спецификации

Додатоци на производи

● Повод : Изгледа добро за датум, работа, канцеларија, забава, плажа, одмор, училиште, датум ноќ и повик из

Овој најлонски рамен појас со и извонредна изработка, е издржлив и за активности како качување, планина�

витрината за прикажување на акрилни мини шлемови bcw има црна основа со златни кревачи, јасен капак и огл�

Портвест Облека Со Висока Видливост : Останете Видливи, Останете Безбедни Откријте го нашиот широк спек

Кожено издание Јазик : Англиски Волумен : бр 4,36,20,61 Кожа Врзување На 'рбетот и Агли Со златен лист печатењ�

Големина : С Биста : 95см / 37.40" Колк : 125см / 49.21" Должина : 130см / 51.18" Големина : М Биста : 100см / 39.37" Колк : 130см / 51.1

ИМЕ на производ : CR10 легура на титаниум бакар конец големина : M6 Size : околу 27,5 mm долга употреба за : 1,75 mm Фил

Ткаенина : Удобна, мека, лесна, со добра дишење и издржливост, без триење или деформирање на кожата Може д

Функција : 1 Висококвалитетен и многу издржлив, работна состојба и лесен за инсталирање.2 Ова е прекрасен

Зарем тоа се уште не е доволно за вас? Кликнете на оваа врска, ќе можете да видите повеќе ценасами Женски

Машки Секојдневен Маскирен Спортски Дуксер Со Долги Ракави Јакна Со Патент Со Качулка Ве Молиме провер�

Јака : ОМатеријал За Вратот : Стил На Памучни Ракави : Редовно Потекло : Континентален Кинески : Должина Н�

Ве молиме љубезно забележав дека оваа ставка ја продава стариски од пазарот На Џојбај.1, заштита Од Преп�

Охрабрете ги и подобрете ги вашите ученици љубов за читање со шарени обележувачи Обележувачите на еуре�

Хард Почеток Комплет, Напон 115, Фаза Еден, 60, 1 / 12 до 1 / 5, Темперамент Оценка (Ѓ) 180, 4 1 / 2 инчи, 2 инчи, Станбени

Панталони За Жени Со Големина 20 Раб Женски Секојдневен Тенок Фит Женски Фармерки Женски Фармерки Модни

2023 Женски Пуловер Без Капа Џемпер Спортски Обичен Печатење Со Врвни Букви Повеќебојни Јуниори Дуксери20

***** Нова Табела Со Големини **** * Големина : Мали САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 98см / 38.58" Блузи Долж

Време е да ја декорирате куќата, Среќен Божиќ! Секој Украс е поединечно Отпечатен и украсен со проѕирно �

Нашата продавница е посветена на создавање удобна долна облека која ви дава совршено искуство Имаме ши�

Компјутерски Влошки Со врвен Квалитет Со крпа и густа нелизгачка природна гума основна големина : 9,25 х 7,

Оваа Ставка Е Класифицирана Како "Лист Музика" Или "Книга Со Песни" ОВАА ставка НЕ Е МУЗИЧКО ЦД...

Премиум квалитет ВО21Л1д батерија за замена на баркод скенер Оваа батерија на баркод скенер IN21 L1D е компа�

Софтверот Причина 3 На пропелерхед е во своја класа, и со ова упатство за обука, ќе знаете се што треба да

Цврста Боја На жената Удобна Шуплива Перспектива Градник Долна Облека Без Бандажи карактеристики : 1.Ст�

Кристално стакло фиока рачка за мебел копчерачка спецификации : Печатени дел 9.2х2, 9х0, 5 см / 3, 6х1, 2х0, 2 инчи

Џими Клиф Светски Музички Портрет [ДВД] 01635101119 Филмови Заедно Со Боб Марли и Тутс и Мејталс, Џими Клиф бе�

Сечење на десната рака, сечење на левата рака и с everything помеѓу, Ножот За Кука Со Променлив Радиус Со Пром�

Scroll