Свеж
Соимои Полиестер Креп Ткаенина Уметнички Цвет И Точки Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Уметнички Цвет И Точки Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Присуството: Во магацинот
DEN 77.12

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини ВО 1000.000 различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Полиестерски Креп ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 140 х 100.✤ Тежина : 70 GSM. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Точки. ✤ Материјал : 100% Полиестер. ✤ Ширина : 42 и 52 инчи. ✤ Карактеристика : лесна тенка, транспарентна, отпорна на набори, добра драпабилност. Употреба на✤ : ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање женски фустани кафтани ,туника и врвови ✤ Нега на Перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Поли Креп Ткаенина Во Точки Печатење. ● Материјал : поли Креп предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 70. € 52 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Овој Поли креп од Ткаенина Соимои е луксузен и убаво произведен Креп. Еден од еден вид, Креп Позадина и креп текстура. Едната Страна Сјајна, едната досадна. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. ● Нега за перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Тешко Знаме Со Големина На Полиестерска Куќа што мери приближно 28 х 40 инчи Ова е знаме на столбот на рака

Осветлете ја секоја просторија со оваа телевизија Marvel Comics Агенти на Марвел на S.H.I.E.L.D Постер за лого wallи

Енергетска Суспензија 13 Scion FRS / Subaru BRZ Црна Предна Контрола Рака Черупка Сет Енергетска Суспензија 13 Scion

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој зелен традиционален часовник на

Малку богатство боди, панталони и чевли се симпатична, модерна облека за облекување на вашето бебе за ед

Без оглед на тоа, секогаш ќе се вратиме на класиците Ribbed Curtleneck на бесплатното склопување е тој безвремен

Специфичност НА ПРОИЗВОДОТ : Продадена Директна Количина : Продадена поединечно материјал : Челик Капац

Уметник : Пол Сезан Предмет : Пејзаж : Традиционален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова

Испратете им најдобри желби на пријателите или роднините за среќен ден со роденденска честитка од која

Време и Tru жени со двојно џемпер за џемпер време и Tru жени со двојно џемпер елек : Мерења на модели : Висина

Пополнете го секој простор во вашиот дом или канцеларија со нашите врамени wallидни уметнички комплети...

Летечкиот рибар Капри испорачува и на стил и на перформанси на и надвор од водата Издржливите рамки се л

Слабеното платно слава што се лизга на чевли е класично дизајниран и чевли без проблеми, што ќе ви биде о

Изработен од полистиренска пена, овој лист од Стиропор е идеален за уметнички, занаетчиски, училишни ил�

Scroll