Свеж
Хомерутс фт. Таупе И Слонова Коска Карирана Моќност Разбој Потресен Тепих Од Правоаголник Отпорен На Дамки

Хомерутс фт. Таупе И Слонова Коска Карирана Моќност Разбој Потресен Тепих Од Правоаголник Отпорен На Дамки

Присуството: Во магацинот
DEN 7192.00

Додадете одлична боја и удобна текстура на вашиот простор со овој тепих од 8' х 10' и карирана моќност од слонова коска разбој потресен тепих отпорен на дамки. Овој тепих во форма на правоаголник има кариран дизајн во тегет и слонова коска за да му даде визуелен интерес. Класичен облик се ожени со добар дизајн за вашиот простор овој супериорен турски килим претставува највисок квалитет и е изграден да трае. Идеален за простори со деца и домашни миленици, овој килим е отпорен на дамки за да помогне во одбивање на дамки и истурени течности. Ставете го овој тепих наспроти тврдо дрво или под од плочки и ќе го оживее вашиот простор за живеење со стил и софистицираност. Карактеристики апстрактнаesетика со деликатно потресен изглед неутрални нијанси со суптилни изливи на земјени тонови минимални, удобните дизајни се суптилни, но впечатливи совршени за области со голем сообраќај, памучниот грб го комплетира и завршува овој тепих, финишот е намерно потресен и рустикален според спецификациите На дизајнот, Големината на лекот : 8 х 10 стапки.Шема : Отпорност На Кариран Производ : Отпорен На Избледувањеподно Греење Безбедно : Отпорен На Ностаин : Препорачана Подлога За Напојување : Yes High-Ниско : Yes Pile Висина : 0,47 CPSIA Во Согласност : Сертификација За Нега На Јаглерод : No Carbon Free Сертифициран : Nocpg Во Согласност : Noepp Во Согласност : No ITTO Во Согласност : Norecycled Дрво : No Recycled Содржина : Norug Форма : правоаголен Зелен Сертифициран : Nooeko-Tex Еко Пасош : Nobetter Памучна Иницијатива : Notechnique : Power Loomuv Заштита : Nolifestage : ВОЗРАСНИ МАТЕРИЈАЛ Дефект : 68% Полиестер / 14% Полипропилен / 18% Памук Weftcradle До Лулка Сертификати : Nobluesign Сертифициран : Nousda Biobased Производ : Noconstruction : Noconstruction : Noconstruction : Noconstruction : Noconstruction машина направена Намерно Вознемирувачки Тип : Истрошена/Избледена Нега На Производот : Професионално Чистење Ограничување На Производот Во Канада : Нокомерцијална Употреба : Нороум : Дневна Соба нон-лизгачка подлога : Номатеријал : Полиестеркол : Таупе И Слонова Коска Земја На Потекло : Турција Димензија : 0,47" Х Х 96" В Х 120" Тежина : 34 Фунти - Шку : ocntr85611 8' X 10' Taupe И Слонова Коска Карирани Моќ Разбој Потресени Дамка Отпорни Област Килим.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Овие Килими Од Јута се направени од влакна Од Растението јута, кое се наоѓа во Азија Овој тип на влакна е

Оваа преодна дизајнирана колекција на килими е изградена од 100% полипропилен обоен во раствор Се одлику�

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

Scroll