Свеж
Aputure Light Storm LS BI-Color LED Светлосен Комплет Со V-Mount Батерија Плоча, 2700K-6500K, 24300lux@ Sidus Врска Контрола На Апликацијата Вградени Ефекти На Осветлување

Aputure Light Storm LS BI-Color LED Светлосен Комплет Со V-Mount Батерија Плоча, 2700K-6500K, 24300lux@ Sidus Врска Контрола

Присуството: Во магацинот
DEN 0.33

300x е првото Од многуте Светла за Апутура што го користат проширениот опсег на VARI-white CCT ОД 2700 K-6500 K, надминувајќи ја традиционалната би-боја, овозможувајќи ви да произведувате светлина што е потопла од типичните волфрамски тела и поладна од конвенционалната дневна светлина (D55). 300x дури има два излезни режими : Максимален Излез и Постојан излезен режим. Во Режим На Постојан Излез, можете прецизно да го промените ВАШИОТ CCT додека одржувате конзистентно ниво на осветленост. Во максимален Излезен режим, сепак, 300x секогаш ќе го максимизира вашиот излез за вашето НИВО НА CCT и затемнување, при што највисокиот опсег на излез е 4000 K-5500 K. Главни Карактеристики : . 2700-6500К Подесување Бела Точка. Мазна 0%-100% Контрола На Затемнување. До 56,000+ лукс Со Френел 2 X. CRI D55 SSI : 74. Претходно поставено Копче За Префрлување Помеѓу Вообичаени Поставки ЗА CCT (2700k, 3200 K, 4300 K, 5500 K, 6500 K). 4 Криви На Затемнување : Линеарна, Експоненцијална, Логаритамска И С-Крива. Единечна Батерија (50%) Или Двојна Батерија (100% ) Работа. Фирмверот Може Да Се Надгради. 9 Вградена FX W/ CCT Контрола : Папараци, Строб, Молња, Неисправна Сијалица, ТВ, Пулсирање, Огномет, Експлозија И Пожар. Кориснички Поставки достапни преку Контрола На Апликации • DMX512 Компатибилен. Сидус Мрежа Технологија. Компатибилен Со Апликацијата Sidus Link & 2.4 Ghz Далечински управувач. 55° Хипер Рефлектор За Зголемен Излез Се-Во-Едно Тивка Контролна Кутија.

Детални спецификации

Додатоци на производи

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски тр

Јас сум независен музички продуцент што ти ја нуди мојата работа за многу ниска цена Зошто го правам ова

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Michelin Pilot Sport 4 Sfeatures and Benefits Summer Traction Hydroplaning отпорник на траење на траење на траење на животната брзина на т

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Додадете разноврсни парчиња во вашиот стил оваа сезона во женски чизми за возење рамни од Бринли Овие ш�

Уметник : Teruo Arayasubject : Pandasse Style : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии некогаш

Rico Industries NCAA Nebraska Cornhuskers Стандардно двострано знаме на автомобили 16 "x 19 " Силен пол што се наоѓа на автомо

Прославете ги Ана и Елса во овој пакет со вредности од 2 плетени модни маички! Tee со долг ракав има живопи�

Ова парче од уметничкото дело на „Арисимо Спорт“ го доловува духот и возбудливоста на фудбалскиот ста�

Teeturtle е домот на оригиналната реверзибилна плишана октопод! Покажете го вашето расположение на светот с

Оваа хартија за завиткување генерално се користи како торба за задржување на вода за цветните нозе на б�

Оваа прекрасна апстрактна геода мермер бела и златна III платно уметност се печати со употреба на највис�

Чекор во елегантен стил кога ги носите овие широки балетски станови од страна на Brinley Co...

Ништо помалку од спектакуларно, кршен фустан со кадифена обвивка на романтичен циган е едноставно прек�

Ништо не ја победува удобноста на Вранглер Само фармерките на Wrangler ја карактеризираат нашата уникатна �

Кутијата за складирање Винего е изработена од висококвалитетен материјал од смола, кој не е само водоот

Едноставно, но елегантно, оваа прилагодлива кафеава кожа нараквица е сигурно да му даде елегантна благо

Адаптерот за брзо монтирање на Life Activ веднаш го спарува вашиот животен доказ, или друг случај на паметни

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Eclectic Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обе�

Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопена комплет за комплет за напојување Z23 �

Стоун + Лајн Логан е сет на вечера со 12 парчиња Логан е добар за вашите секојдневни плочи и чинии, но исто

Две лесни парчиња, еден стилски изглед Сет на резервоарот за слободно склопување и шорцеви е совршен ан�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Ажурирајте ја вашата обична колекција со оваа графичка мета Aaliyah Оваа опуштена, ТЕЕ со кратки ракави има

Овие тексас шорцеви се најлесниот летен краток стил Дизајнирано со класичен стил на џебови и Zip Fly, спаре

Оваа перница е исполнета со рециклиран полиестер микрофибер Thummprintz зелена распрскувачка перница во зат

Уживајте во подобар ноќен сон со BG By Bedgear Soft Pemone Pemlow Направено исклучиво за, ние конкретно дизајниравме п

Исфахан Медалјон е класичен стил ажуриран со свежи, модерни елементи за дизајн Традиционален, цветен, п�

Scroll