Свеж
Морнарица сина двојно соочена сатенска лента за занаети, 7 8 дворови од Гвен Студио

Морнарица сина двојно соочена сатенска лента за занаети, 7 8 дворови од Гвен Студио

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Navy Blue 7/8 "Двоен соочен сатен лента во 100-дворци на масовно ниво со Gwen Studios Satin Ribbon, ќе најдете луксузна сатенска финиш која е убава од кој било агол! за занаетчиство, шиење, вез, украсување и многу повеќе. Нашата дарежлива плоча од 100-тина од морнарицата сина сатенска лента дава висок квалитет на квалитетот што гарантира дека ќе имате изобилство на двор за да создадете многу прекрасни занаети и проекти за шиење. Изработени од фини предива за квалитет на врвен квалитет , Gwen Studios Double Faced Satin Ribbon нуди најлудото чувство и драперии и набори без напор. Флексибилните ткаени рабови спречуваат расправии, правејќи ја оваа двострана лента совршена за употреба со високи проекти, како што се свадби, невестински наметки, фустани за невестинска забава, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба, свадба Занаети, цветни аранжмани, шиење и домашен декор. Нашата сатенска лента е идеална за правење лакови, уметност. Гвен Студиос прави сатенска лента во широк асортиман на современи бои. Морнарен сино двојно лице сатенска лента; морнарица сина е совршена за украсување на венчаници и Цветни аранжмани. Сјајната, мазна завршница создава волшебни забави за забави и декор на настани. Двоен соочен сатен лента ги украсува елегантните покани за венчавки со лента. Создадете лакови за завиткување на подароци за невестински туш, свадба, бебе или годишнина подароци. Украсете со бисери или мониста за невестински глави, ленти за глава или лакови за коса од сатен лента.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Џем Хартија И Плик Луксузната Лента е најдобриот акцент за подароци и цветни букети за различни специја

Џем Хартија Златна Проегирна Жична Лента ќе го подобри изгледот на вашиот завиткан подарок Со својата с

Сезоната за надавање на празници е веднаш зад аголот! Додадете совршен допир за завршна обработка на ва�

Гросгрин Шеврон лента Од Нишка 2 1 / 4 " 5 ЈардиНеон Грин2 1 / 4 " широка шеврон гросгрин лента совршена за изра

Карактеристика : производот е исклучителен во изработката, а работ не е лесно да падне.1 ролна, 10 јарди во

Пинк Рибулетин Одбор Исечоци Покажете љубов и поддршка на настани за свесност за ракот на дојката со ов�

Бервик Офрај е најголемиот светски производител и дистрибутер на декоративни панделки и лакови Офрај е

Малите лакови со средна жица се толку разноврсни што можат да ги користат за неколку различни прилики С�

Лак за венец од лента широки 10in, 18in долги опашки, лента за новогодишни елки, зимска декорација, Божиќен д

Џем Хартија И Плик Дина Сатенската Лента е совршен акцент за подароци и цветни букети за различни специ�

Royal Blue 7 / 8 "Grosgrain Ribbon во 100дворци на големо количество ќе уживате во занаетчиството, шиењето и украсувањет

Сатенската лента се карактеризира со неговиот сјаен изглед Фаќајќи го високото броење на нишки и најра�

Високиот број На нишки сатен се издвојува со своите светли задебелени бои и елегантно чувство што го пр�

Занаетчиите, декораторите и канализацијата ќе ја сакаат цврстата и ребреста текстура На Оградата 7 / 8 во

Џем Хартија И Плик Дина Сатенската Лента е совршен акцент за подароци и цветни букети за различни специ�

Овие мили чанти за услуги го олеснуваат испраќањето гости дома со уживање Пакетот со 12 Броеви има харти�

Зое Деко Вклучува : 1 Голем сјаен жолт лак со 22 меки јамки, две опашки од лента од 18 инчи и 4 квадрати со дво

Додадете свој личен допир на секој проект! Оваа разноврсна лента се одликува со сатен со двојно лице со �

Џем Хартија И Плик Дупиони Лента е совршен акцент за подароци и цветни букети за различни специјални пр�

Повторно е Божиќ! Овој пакет живописни занаетчиски ленти со ленти ви помага да го засилите вашиот празн�

Викерман 2.5 " х 10 јд Црвена Кадифена Лента Додадете ја Оваа Прекрасна Лента на кој било аранжман, празнич�

Опис Дали барате креативна и убава Лента за повеќе намени? Ако одговорот е да, оваа лента може да ви помо�

Свилен мека бела сатенска лента, 4 ширина 18 јарди металик метална сатенска лента кула вклучува 6 јарди с�

Викерман 4 " х 10 Двор ЦрноБела Мека Карирана Жична Раб Божиќна Лента Додадете ја Оваа Прекрасна Лента на �

Џем Хартија И Плик Големите Лакови за Завртување На Бруто Зрно се одличен последен допир за додавање на

Џем Хартија Гросгрин Пресврт Вратоврска Лакови се одличен последен допир за додавање на вашите роденде

Три мали сатенски координативни рози со бисерни центри и лисја од сатенска лента Овие се совршен додато

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава од стаклена градина од Пазарот На Џојбај.Опис : Ле�

Покажете ја вашата креативност со оваа лента за време на празникот Направено е од 85 проценти полиестер �

Scroll