Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Теакупс“ платно уметност од Кимура Дизајнс

Трговска марка ликовна уметност „Теакупс“ платно уметност од Кимура Дизајнс

Присуството: Во магацинот
DEN 3.33

Уметник : Kimura Designs Subject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со 7 чамци над розова позадина. Томојо Кимура го напушти својот дом во Коби Јапонија за да присуствува на Училиштето за дизајн на Парсон во Newујорк, каде што дипломираше со почести. Таа беше ангажирана веднаш од најголемата агенција за рекламирање во градот како илустратор на персоналот. За десет години, таа привлече реклами за печатење и табли за приказни на Т.В. за некои од најпознатите брендови во светот. Денес, во сопственото студио, таа работи на истите тие точни стандарди на теми што и ја задоволуваат како уметник и исто така со нетрпение се прифаќаат на пазарот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кимура дизајнира „Теакупс“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Доверба од родители и сакани од деца, Малата Starвезда Органски е дизајниран со поголемо добро во умот...

1 / 8 "Изолација на неопренови целосна боја на шишиња со шишиња со графики на вашиот тим Овој производ има

Надградете ја вашата спална соба со исклучителен, стилски дизајн за вашиот кревет Овој геометриски ком

Купувајте Safavieh на Заштеди пари Liveивејте подобро.Safavieh Addo Classic тапациран контра столче со потпирач за ноз�

Модни Жени Лето Обични Кратки Ракави VВратот Цветни Печатени Фустанкарактеристики : 1 Изработено од лес�

Опис : со шарено еднострано печатење, оваа навлака за перници има многу симпатична и интересна шема од т�

Притиснете ги границите помеѓу секојдневно носење и официјално носење во машките пакувања со надградб�

Уметник : Тим Отоулесјубјект : Пејзажапелатива : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано

Women'sенски каубојски каубојски исечен тенок фит стрии Jeanан главен во плакари од каубојци, каубојските ка

Со елегантна, модерна тапан база, оваа странична маса е одличен тренер на вашиот постојен декор...

Коктел со сок од бел брусница сок, измешан со друг сок од концентрат, барате пријатно пијалок со курва, у�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под подот поставен за Volvo S60 Cross Country 2021 : Дизајн�

Бебе девојка подарок има девојка облечена во маска за лице со заб и Иден стоматолошки асистент цитат...

Костимите за капење на плажа прекрасно ќе ги покажат вашите облини, ултра шик и симпатична ❥Повод : Наши

Додадете приватност и мека светлина во вашиот дом или канцеларија со нашите главни плочи од 1инчен свет�

Влажното сечило на батеријата Барбасол и младо од телото обезбедува блиска никулци со употреба на крем

Избраниот ѓердан е фрлен.925 сребро и прикажува 3 срца рамо до рамо украсени со кубни кристали од циркониј

Умен и ладно, ажурирајте ги вашите основи без поло, Поло со неочекувана јака за контраст Опремена со лас�

ОС домашен и канцелариски модел PETXBS Industrial Vintage цевки странични странични табели ноќен штанд метал со об�

Cardone New Disc Caliper Caliper изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние прои�

2 Пакет мулти начин и без ремен градник е вистинска гардероба суштинска со меки обликувани чаши што го п�

карактеристики : 1 Користење на висококвалитетни материјали, без штета на детската кожа 2 Модерен дизајн

Scroll