Свеж
255 85Р16, Кал-Терен Т А КМ2

255 85Р16, Кал-Терен Т А КМ2

Присуството: Во магацинот
DEN 2.67

Бфгудрич Кал-Терен Т/А КМ2 гумата без граници за сериозни ентузијасти надвор од патот. Гума За Максимално Влечење Надвор Од Патот, Теренот Т/А КМ2 BFGoodrich е развиен за возачи надвор од патот со полни, подигнати камиони кои возат надвор од патот. Комбинирајќи зголемена влечна сила и расчистување кал, гумата е дизајнирана од земја нагоре за да ја освои речиси секоја пречка на нејзиниот пат. Во споредба со неговиот претходник, Бфгудрич Кал-Терен Т/А КМ, втората генерација обезбедува помазно возење и помалку бучава од патот отколку што вообичаено се очекуваше од теренска гума. Инспириран од симетричен дизајн кој има длабоки, самочистечки автономни блокови на шарите и линеарна попречна флексибилна зона, Теренот Со Кал Т/А КМ2 обликува теренско соединение за газење во гума инспирирана Од Ккс. Ова ја обезбедува посакуваната флексибилност за да се овозможи гумата да се усогласи со пречките надвор од патот кога работи со мала брзина, како и да се емитува надолу. Кроулер ТЕК кој е вклучен Во Кал-Теренот Т/А КМ2, се состои од три компоненти. Првата компонента е агресивни странични навртки, додека втората е соединенија на страничниот ѕид отпорни на сечење и чипови. И на крај, тригардната обвивка На BFGoodrich со странични жици е до 33 проценти посилна од претходната Кал-Терен т/КМ гума. Овие подобрувања даваат поголема заштита од залак и страничен ѕид, како и поголема сила и отпорност на модринки предизвикани од нерамни патеки. (Мониста со едно влакно го зголемуваат вклопувањето на гумата на тркалото за да го подобрат квалитетот на возењето.) Ултра цврста, максимална гума за влечење. Двојни Челични Ремени. Бфг Кроулер Тек Странични Ѕидови и Обвивка. Бфг Тригард Обвивка. Стандардна Гаранција. За повеќе информации во врска со инсталацијата на гумите, кликнете тука.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Купер Дискаверер А / Т3 4С 255 / 70Р17 112прегледот Откривачот АТ3 4С гума Од Купер обезбедува теренски перформа

Мишелин Географска Ширина Спорт 3 Летен Тирепренете ја вашата возачка страст со Мишелин Географска Шир�

Екстремниот Терен За Граплер на Кал обезбедува сигурна влечна сила надвор од патот на различни терени, �

Цената не вклучува услуги за гуми, такси за отстранување гуми или какви било применливи државни еколошк

HANKOOK VentST (RH06) 275 / 45 R22 112v Xloverviewt HANKOOK VentST (RH06) е гума за сите сезони за луксузни Џипови, Теренци и лесни камион

ТЕРЕНЕЦОТ Nokian WRG3 е гума за сите временски услови со високи перформанси специјално дизајнирана за возач�

**ПОПУСТ НА РАСПОЛАГАЊЕ** **ОТКУПИ на https : / / Мишелин Ширина Турнеја HP Сите Сезонски Високи Перформанси А

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Ironman RBSUV 225 / 65 R17 102toverviewirnman RBSUV е гума за сите сезони која е наменета за употреба на лесни камиони И Теренци

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

КОЦС (Компјутерски Оптимизиран Компонентен Систем) LL ЈАГЛЕРОД (ДОЛГА ВРСКА) Ги максимизира перформанси�

Goodyear Wrangler Сите Теренски Авантура Со KEVLAR LT215 / 85 R16 115 / 112 R Eoverview Goodyear Wrangler Сите Теренски Авантура СО Kevlar е пр

Внимание! Поради големината на гумите, Пакетите може да се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОР�

Атуро Патека Блејд М / Т ЛТ33Х12, 5Р22 109 Q Еовервју Ножот Атуро Патека м / Т е теренска гума за кал која е намен

Мишелин ЛТХ М / С2 Комбинирање на долг животен век на шарите со сите сезонски способности Автопатот На Ми

BFGoodrich КалТерен T / А KM2 Tirestandard Ограничена Гаранција За Товарна Сигурност На Патниците Гумата без граници

Летна гума со ултра високи перформанси дизајнирана за спортски комунални возила со погон на 4 тркала, со

Мишелин Лтх Цела Сезона Гума За Автопат Комбинирајќи ја целата влечна сила на теренот со тивко возење н�

Оваа листа е за 1 гума и раб / тркало не е вклучена Сликата не е слика на точната гума што ќе ја добиете...

Купер Дискаверер A / T3 4 S P285 / 70 R17 117toverviewer Откривачот AT3 4 S гума Од Купер обезбедува теренски перформанси з�

Гумите Кумхо Круген Премиум КЛ33 првично беа развиени за употреба како оригинална опрема на Кросоверот �

Bridgestone Dueler H / P 92 A P265 / 60 R18 109 VOVERVIEWBridgestone Dueler H / P 92 A гумата е идеален избор за Теренци со кросовери со висок

Goodyear Wrangler HP P265 / 70 R17 113 SOVERVIEWGoodyear Wrangler HP гумите се гума со оценка за целата сезона со стил на ракување со пе

Гудјер Вранглер СРП245 / 65Р17 105С гумата обезбедува исклучително возење на автопат и супериорна подобрена

Патниот Потфат НА КЛ78 е гума за сите терени со можности за исклучување на патот за да им даде на возачите

Скорпион Мраз И Снег Од Пирели е зимска гума дизајнирана да обезбеди одлично управување и удобност на в�

Scroll