Свеж
Бурпи Коча Билка Семе, 1-Пакет

Бурпи Коча Билка Семе, 1-Пакет

Присуството: Во магацинот
DEN 3.00

Мачките полудуваат по ова растение што лесно се одгледува. Започнете семе од коча билка рано во затворени простории или така директно на отворено по опасност од мраз. Чувајте свеж коча билка во фрижидер неколку дена, или суви лисја за шиење во играчки за мачки. Можете исто така да користите лисја за да направите смирувачки чај за себе. Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Мачките сакаат да ги тријат и мирисаат лисјата. Сее семе од билки на отворено по опасност од тежок мраз. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце. Подготвен за жетва за 80-90 дена. Повеќегодишни за одгледување зони од 4-9.

Детални спецификации

Додатоци на производи

(12 килограми.) Бафи Ф1 Хибрид е мини зимски сквош со долготраен рок на траење од 68 месеци, ако не и подолго.

Вистинска Вредност, 3 ФУНТИ, Тротоарот И Патеката Поправка Трева Семе Мешавина, Мешавина На Сол Љубов Тр�

Составени од деликатни семе од еукалиптус, во облик на елипсовидна цветна форма, овој пар е искривен на �

Нашите казанова во боја измешаат космос насади созреваат во разновидност на растенија од џуџести космо

Нашите темно зелени тиквички од тиквички од тиквички ви носат разновидност на сквош со исклучително ви�

Запотек Оахака Ребрести Семиња Од Домати 8090 дена до зрелоста Ликоперсикон ескулентум Отворено Опрашув�

Мускари, попознат како зумбули од грозје, се пролетни цветни светилки што треба да бидат засадени во есе

ОПИС : ИМЕ : Свадбени Свеќи Глаголскимајка ВООБИЧАЕНИ ИМИЊА : Лопеннаучно ИМЕ : Вербаскум Чаикси Албумбо�

Компактните растенија совршено се вклопуваат во мала градина Цветовите цветаат во сјајни нијанси на ро

Розова виолетова до зелено зеленило Можеби се кратки, но зачудувачки Притаен сочен во виолетови и зелен

Beautionsивотот на Хејрлм за внимание, Moluccella Laevis Bells of Ireland додава примамлива висина на задниот дел од границ�

Лалињата се една од најлесните светилки за одгледување Jsut ги засади овие светилки оваа есен во добро ис�

Баренбруг Слободен Опсег Гундкавер Пасиште Семе Мешавина 3 фунти Бренд Име : Баренбруг Под Бренд : Слобо�

Scroll