Свеж
Палта Предиво Црвено Срце Меко Предиво-Сива Скала

Палта Предиво Црвено Срце Меко Предиво-Сива Скала

Присуството: Во магацинот
DEN 2.33

Црвено Срце-Меко Предиво. Мекото предиво има ултра мека рака и суптилен сјај и е одлично предиво за сите намени. Има елегантна завеса која е идеална за моден изглед. Категорија на тежина : 4, 100% акрилик, Цврсти Материи : 5oz/140g, 256yd/234m. Отпечатоци и Грејачи : 4oz/113g, 212yd/194m. Мерач : плете : 17 st x 23 r = 4in(10cm) на големина 8/5mm игли, капчиња : 12 sc x 15 r = 4in(10cm) на големина I9/5,5 мм кука. Нема цврсти материи за боја, мулти и Хедери се диелотирани : ние се обидуваме, Но не сме секогаш во можност да одговараме на диелите. Грижа : машинско перење (макс.темп. 104ф/40С), исушете се, не избелувајте, не пеглајте, хемиско чистење. Увезени. Црвено Срце Меко Предиво : целосно црвено срце меко предиво има ултра мека рака и суптилен сјај. Исушете се, не избелувајте, не пеглајте, хемиско чистење. Има елегантна завеса која е идеална за моден изглед. Достапен е за игла за плетење од 5 мм и кука за капчиња од 5,5 мм. Материјал : 100 проценти акрилик.

Детални спецификации

Додатоци на производи

РенџерВтиснување Во Прав Додадете димензија и сјај на вашите проекти Со Прашок За Втиснување На Ренџер.

Додадете текстура и димензија на картички, распоред на белешки, домашен декор и многу повеќе! Овој пакет

ЛИНДИС ПЕЧАТ БАНДАДвобоен Втиснување Во Прав Неверојатни, живописни, уникатни двобојни бои како ништо �

РенџерВенди Веки Втиснување Прашоци Мастило печат со втиснување мастило и притиснете на површината По�

Светкавите Плочи Со Топла Фолија додаваат прекрасни карактеристики на фолија на секој проект од картич

Cuttlebug Cricut Придружник Втиснување Папки 4 / PkgСинди Loo (2) 5 Оживејте го секој проект со додавање текстура и ст

Додадете интригантна текстура во вашите креативни проекти со папката Мери Ен Оваа папка 5инч од 7inch има �

Додадете текстура и стил на вашите проекти за хартија и картони со папката за втиснување на Darice Папка за

Втиснувањето на вашите чувства и слики им дава малку дополнителна предност на вашите креативни импулси

Црвено Срце Меко Предиво Мекото предиво има ултра мека рака и суптилен сјај и е одлично предиво за сите �

Ксирон Креатопија Втиснување Шема ви овозможи да втиснете обрасци во хартија, до 65 килограми и други те�

Втиснување Папка 4.25 "X5 75" Денот На Свети Патрик ДарисВтиснување Папка Користете за бележење, разубавува

Scroll