Свеж
Smartgames Iq Чекори

Smartgames Iq Чекори

Присуството: Во магацинот
DEN 1.67

Зголемете ја моќноста на мозокот додека се забавувате играјќи со Чекорите За ИНТЕЛИГЕНЦИЈА На Паметните Игри. Се одликува со часови интелектуално стимулирачки предизвици за да се забавува и ангажира еден играч. Оваа загатка игра на табла содржи над 100 различни предизвици за завршување и тестирање на себе. Секое мало парче е светло обоено, така што нивното лоцирање и користење е едноставно и без стрес. Играњето е многу лесно за учење и забава. Едноставно обидете се да го вклопите секое парче во решетката во правилен редослед. Некои парчиња ќе треба да бидат наредени или поставени на незгодни начини, а дизајнот на секое парче на две нивоа го додава предизвикот. Оваа игра на табла за ИНТЕЛИГЕНЦИЈА има предизвици за играчи од секое ниво на вештина, од почетници до добрите. Корисна брошура со инструкции е вклучена со решетката и парчињата што ќе ви помогнат да ги разберете правилата и триковите на играта. Секое парче уредно се вклопува во тврдото куќиште што може повторно да се затвори за да го одржува секој дел безбедно заедно. Може да се спакува во ранци или куфери за да се направи забавна и стимулирачка игра за патувања и продавници лесно покрај другите игри со маса и карти. Предизвикајте се и изградете ги своите вештини за решавање загатки Со Чекори за ИНТЕЛИГЕНЦИЈА На Паметни Игри. Smartgames Iq Чекори : еден играч загатка одбор игра. 120 предизвици. Загатките се движат од почетници до напредни. 1-година ограничена гаранција.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Како правиш игра за големиот град Ардомор? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите Ардо

Outpace и outfox вашите противници Во Натпревар Лудило, играта на брзо размислување и брза реакција! Со едност�

Семејната забава на Nacho Pile е брза, високоенергетска игра која ќе има чипови што летаат напред и назад, би�

Хобитот : Над Ридот И Под Ридот е првата Експанзија На Сагата За Господарот На Прстените : Играта Со Карт�

А Д А П Т е уникатно тематска стратешка игра со карти и коцки Лесен, со лесна стратегија за разбирање...

Дали сте преземач на ризик? Колку добро верувате во вашата меморија? Воведување забавна, нова соодветна

Хоп на Возот На Диносаурусите и следете ја патеката низ периодите На Тријас, Јура и Креда ГДин Диригент �

ГРАДИНА НАЦИЈАИзградба, Мнозинство и цели Вашите избори имаат директно влијание врз следниот играч...

Неконкурентна игра која поттикнува разговор и комуникација Користете како прекинувач на мраз или за се

Временски Приказни : Играта На Табла За Проширување На Лумен Фидеи е петтата авантура за Приказни За Т И

Во крајната трка за изградба на зајаче општество на планетата Земја, Зајачињата Убијци и Крајната одисе

Scroll