Свеж
Комплетен Турнир Шаховски Сет - Пластика-Навивам Одбор - Платно Торба Дрво Изрази, Ад

Комплетен Турнир Шаховски Сет - Пластика-Навивам Одбор - Платно Торба Дрво Изрази, Ад

Присуството: Во магацинот
DEN 463.68

Овој шаховски сет со големина на турнир доаѓа во комплет со шаховска табла, шахисти и патна платнена торба и ги исполнува стандардите за висина, тежина и пропорции на светската Шаховска Федерација (ФИДЕ) за турнирска игра. Ги вклучува нашите пластични црни и крем шаховски фигури со крал од 3,75 инчи со големина на турнир со две дополнителни кралици во случај да сте доволно добар играч за да промовирате пион во дополнителна кралица. Парчињата имаат зелено филц дно и доаѓаат спакувани во тешки вреќи за заклучување со патент. Винилната тркалачка табла со квадрати од 2,25 инчи вклучува алгебарска нотација за анализа на играта. Совршен шаховски сет за турнири и училници кои бараат шаховски сет со големина на турнир и табла со голема вредност. Дрвени Изрази, Ад. Винил шаховска подлога со алгебарска нотација. Зелена и биволска винилна шаховска подлога, алгебарска нотација. Одборот мери 20 инчи со 2,25 инчи квадрати. Парчињата се без тежина - кралот мери 3,75 инчи. 34 пластични шахисти (вклучува 2 дополнителни кралици).

Детални спецификации

Додатоци на производи

Бебе Даниелс Потпрена Назад На Градите На Мажот Додека Држи Бело Сомбреро Во Бела Блуза и Цветно Здолни�

Создадете своја уникатна мода со Овој Фустан Вашиот Комплет Облека За Мода За Правење Кукли, Маче Мачка.

Со задоволство ви го претставуваме Премиум Тенок Гел Тенок Телефон На Talking Case®Компатибилен За Samsung Galaxy A1

Жени Пролет И Лето Секојдневен Еднобоен Еластичен Завој На Половината Украсени Широки Панталони Со Пра

Одговара : Одговара поголем од вообичаеното Ве молиме проверете ја големината на оваа продавница инфор�

Опис : Пол : Жени, Дами Стил : Жени Плисирани Здолништа, Жени Обични Кратки Здолништа, Жени Мини Здолниште

Стакло ремен фитинзи се однесуваат На ѕвезда тато слама чаша замена нелизгачки тока боја стакло слама 23

Женски Обични Шупливи Странични Врвки Од Кожа Ткаени Грб Римски Сандали Со Ниска Потпетица Забелешка : �

ЗА TREBLAB Z2 BLUETOOTH СЛУШАЛКИ : СПАРЕТЕ ЛЕСНО, СТАБИЛНА ВРСКА : Усвојување напредна Технологија Bluetooth, овие без�

1.Карактеристики : Џебни Панталони, Секојдневен, Цврст Панталон, Копче.2.Материјал : Полиестер.Изработени

Женски Танкини Голем Сет За Бикини Дигитален Принт Суспендер Плажа Сплит Костим За Капење Специфики Ка�

Сезона : Сите, Божиќ Пол : Жени Стил : Секојдневно / Секојдневно Материјал : Полиестер Тип На Шема : Цврст Д�

Опис : Безбеден Силикон : подлогата за тркалање тесто е материјал за храна, нелеплив, не е лесен за бледне

Huetron_ категорија 5 E каблите за лепенки се дизајнирани за домашна и канцелариска мрежна врска Тие се идеа�

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

Цврста 14к Златна Двобојна Дијамантска Микро Пав_ нараквица 7.5 " со Сигурна Затворач за Заклучување На Ја

Контрола На Суспензијата Черупка На Раката Контрола На Суспензијата Черупка На Раката Дополнителни Ка�

• 270 GSM 75 D полиестер плете мека обвивка со DWR финиш• 8000mm / 3000g / m2 водоотпорен / дише hydrx_ laminate со руно внат

Машки 5 поени рамен агол ајкула кожа топла пролет антинепријатно возрасни еднобојни пливање Шорцеви Фу�

Пролетта секогаш зуи од возбуда Ажурирајте ја вашата кујна или бања со послужавник За Пчели...

Опис : Пол : Жени, Жена, Дами, Дами : Клинови Сандали, Сандали На Платформа, Сандали За Фустани, Летни Санда�

Сина Бајка ЦВЕТНА ВТОРА Од Силвија Василева (19 х 24) ќе направи совршен додаток на вашиот дом или канцелар

Секој Комплет содржи 1 Галон едностепена боја може да биде јасна обложена ако сакате Дизајнирана За апс�

Бебе Сонце Шапка, Бебе Лето Шапка, UPF 50+ Заштита Од Сонце Шапка, Бебе Кофа Шапка Прилагодливи...

Женски Градници Удобни Женски Чаши За Градник Со Врвки Долна Облека Прилагодливи Ремени Со Низок Крој Г

Агли Компанија Машина Перат Затворен Плоштад Преодна Платина Сива Површина Килими, 5 ' Плоштад...

Вие сте на вистинското место затоа што го имаме токму она што го барате! Оваа тајландска мермерна кожа е

Женски Резервоари Обични Цврсти Повеќебојни Завиткани Завиткани Врвови Без Ракави За Жени 2023 Големина

Scroll