Свеж
Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Шевролет

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Шевролет

Присуството: Во магацинот
DEN 654.88

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Специфична позиција-произведена до прецизни мерења за да обезбеди точно вклопување и лесна инсталација. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата. Издржлив дизајн-изработен СО ГУМА ЕПДМ и специјално обложени фитинзи отпорни на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2010-2014 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 6 Цил 3,6 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Пг плус цревата за сопирачките ги исполнуваат Федералните Стандарди за да обезбедат перформанси и безб

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопув�

Предно Црево За СопирачкитеКомпатибилно со 20012005 МерцедесБенц Ц240 Базепозиција : Предна Белешка : Црево �

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопув�

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопув�

Цревата За хидраулични Сопирачки со директна замена се дизајнирани да одговараат на специфични аплика�

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопув�

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопув�

Делови од Бек / Арнли ги исполнуваат странските спецификации ЗА ОЕ на таблички ЗА форма, вклопување и фу�

Хидрауличната програма За Сопирачки На Централните Делови е најкомплетната и најсовремена во индустри

Scroll