Свеж
М6-1. ISO Метрички Si Лобус Диск Тава Машина Завртка Класа 4. Целосна Нишка Цинк Рохс П. Н. Е.-МИ6307045Т

М6-1. ISO Метрички Si Лобус Диск Тава Машина Завртка Класа 4. Целосна Нишка Цинк Рохс П. Н. Е.-МИ6307045Т

Присуството: Во магацинот
DEN 0.67

СЛИКИТЕ СЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ЗА ПРЕДМЕТОТ, НО НЕ СЕ ОД ВИСТИНСКАТА СТАВКА. Димензии на производот, завршница, ознаки на главата, должина на конецот, форма на печат или форма на фалсификување итн. може да се разликува од сликата. Производите гарантирано ги исполнуваат спецификациите на кои се произведени. Спецификациите овозможуваат толеранции во димензија и форма, кои можат да варираат од многу до многу. Класа 04 метрички хексадецимални џем ореви се затегнати на работната површина и Стил 1 Или Стил 2 шестоаголна навртка е затегната наспроти навртката за џем за да не се олабави. Класа 50 а2 нерѓосувачки хексадецимален џем ореви се користат на ист начин со а2 нерѓосувачки завртки. Класа 04 хексадецимални џем ореви ќе бидат изработени од челик кој одговара на следниот хемиски состав Јаглерод : 0,58% максимум; Манган : 0,25% минимум; фосфор : 0,060% максимум; сулфур : о.150% максимум. Класа А2 нерѓосувачки челик. ХВ 188-302 (Роквел Б88 - Ц30). Машински завртки формираат прицврстување супериорен во сила на распоредени навој завртки. Метрички завртки се тип речиси исклучиво се користи во предмети произведени во Европа. Челик : машинските завртки Од класа 4.8 ќе бидат направени од јаглероден челик, делумно или целосно загреани по потреба, што одговара на следниот хемиски состав јаглерод : 0.55% максимум; фосфор : 0.05% максимум; сулфур : 0.06% максимум. Роквел Б 71-99.5.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Карактеристики : Стабилен и цврст Легурата на титаниум е позната по својата исклучителна цврстина, цв�

Завртка за крило, Лесна За Носење Завртка М6 ДИН316 Погодно За Употреба За Машинска Индустрија Машини Фаб�

лизгачка навртка 5 парчиња Лизгачка Навртка Лизгач На Патека Алуминиумска Легура Алат За Обработка На Д

Scroll